Search By:
Leaderboard Filter
By Age GroupAllJuniorSenior
Rank Player Date Game League Points Season Share
1 Bree Delaney 17/9 Doozies vs Throwback Cheetahs City of Sydney Basketball Association 52 69
6 Connor Mcdonald 16/9 Reapers vs The Dugongs Noosa Basketball Association 43
7 Nicholas Womersley 16/9 Dairy Free vs Dirty Slammers Norths Basketball Association 42 83
8 Brad Robinson 11/9 Run Down (Black) vs Golden Bears (Blue/Silver) Melbourne East Basketball Association (MEBA) 40 269
10 Jen Hanrahan 15/9 High Flyers vs Dreamers Diamond Valley Basketball Association 40 204
11 Anthony Cameron 15/9 Yarrambat Phantoms vs Celtics Diamond Valley Basketball Association 40 165
14 Josh Pittle 11/9 Scorpions vs Monsters Inc Northside Wizards Basketball 39
15 Hamish Goodier 11/9 Pink Panthers vs CC Eagles White Bellarine Peninsula Basketball Association 38 340
16 Justin Weightman 15/9 FOCUS KNIGHTS vs POWDER BLUE Ballarat Basketball Association 38 222
18 Mark Jeffreys 17/9 N.W.A. vs Da Boyz Dandenong Basketball 38 172
19 Ryan Bodger 17/9 Cobbers vs Daybreaks Norths Basketball Association 38 41
20 Jayden Drown 14/9 Cockburn Cougars vs East Perth Eagles WABL 37 229
21 Luke D'Alcorn 11/9 Crusaders vs Lazer Shooterz Frankston & District Basketball Association 37 152
22 Austin Kisselev 11/9 UWA vs Coogee Lakeside Recreation Centre 37 37
23 Calvin Enge 17/9 Most Wanted vs DSD Dolphins Dandenong Basketball 36 424
24 Michael O'Toole 17/9 THE KINGS vs MYTHICS Ballarat Basketball Association 36 243
26 Drew Mcgowan 17/9 Abusement Park vs Rufnex Logan Basketball Association 36 50
27 Michael Lazaris 15/9 Throwback Cheetahs vs Brewers City of Sydney Basketball Association 36 36
28 Ryan Duggan 17/9 The Incapables vs Black Dogs Whittlesea City Basketball Association 35 305
29 Nathan Mark 16/9 Los Spurs vs Name Change. Whittlesea City Basketball Association 35 218
30 Joshua Knight 14/9 Giants White vs Bouncers White Townsville Basketball Association 35 186
31 Jieremiah Murphy 13/9 KPYC 13 vs Rebelz 16 Whittlesea City Basketball Association 35 90
32 Tyrone Ross 15/9 DRUMMO DRAGONS vs UNCLE DREW Ballarat Basketball Association 35 74
33 Matthew Lyons 17/9 CP9 vs Brandspace Bullets South Western Metro Basketball 35 6
34 Angus Williams 14/9 Marist College vs St Edmund's Blue Basketball ACT 35
35 Hayden Rankin 16/9 Bootsco vs NCOB 1 Noosa Basketball Association 35
36 Isabel Fraser 16/9 EXIES ACMY vs CELTIC TIGERS GREEN Ballarat Basketball Association 34 119
37 Fraser Elliot 13/9 1 GEBC B12 Wattle Park Saints 1 vs 1 GEBC B12 Nunawading Kangas 1 Melbourne East Basketball Association Juniors (MEBA Juniors) 34 117
38 Tristan Wood 12/9 CELTIC TIGERS GREEN vs WILDCATS Ballarat Basketball Association 34 98
40 Brendan Taylor 15/9 Knights vs Northern Flames - Monday - Tues Whittlesea City Basketball Association 33 271
42 Jake Cordwell 13/9 BSRD B 12/1 vs KSC Phoenix B 12/3 Knox Basketball Association 33 194
43 Dominic Bruno 16/9 110 percent vs Victory Whittlesea City Basketball Association 33 188
45 Lloyd Creecy 15/9 Post-Tels B vs Silverbacks Brisbane Basketball Association 33 165
46 Tom Currie 17/9 Cookies & Kareem (Orange) vs Rip City (Yellow) Knox Basketball Association 33 125
48 Mitch Unwin 17/9 Belgrave Bandits vs Scoresby Scorpions Knox Basketball Association 33 76
49 Nicolas Flament 16/9 Cobra Warrior Scorpions vs Rowley B Norths Basketball Association 33 37
50 Ashleigh Roennfeldt 15/9 Puma 016 vs Roadies 020 Willetton Basketball Association (Inc.) 33
52 Hamish Warden 14/9 East Perth Eagles vs Rockingham Flames WABL 32 296
53 Rachael Wansbrough 17/9 Space Jam vs Bluetop Hoods Frankston & District Basketball Association 32 269
54 Max Naughtin 11/9 Magic vs CD Dingoes - Denholm Frankston & District Basketball Association 32 180
56 Brett Dubbelman 12/9 Banana Bandits vs Bibra Lake Thunder Lakeside Recreation Centre 32 43
57 Tolovae Tony 15/9 UNSW Black vs Henry Lee City of Sydney Basketball Association 32 32
58 Paul Buckrell 17/9 Abusement Park vs Rufnex Logan Basketball Association 32 28
59 Christian Lam 17/9 Post-Tels B vs Rocco Raiders Brisbane Basketball Association 32 26
60 Patrick Raleigh 15/9 The Wookies vs French Lick Northside Wizards Basketball 32
61 Mitch Hampson 16/9 Tangos 010 vs Roadies 006 Willetton Basketball Association (Inc.) 32
62 Lachlan Hunter 15/9 Bulldogs vs Cougars Mount Gambier Basketball Association 31 296
63 Timothee Hoare 11/9 Cpt. Morgans vs The Boomers Frankston & District Basketball Association 31 257
66 Dillon Mcintyre 11/9 Fireballs vs Thunder Frankston & District Basketball Association 31 209
67 Jonathon Svensson 11/9 Gladiators vs West Frankston & District Basketball Association 31 209
68 Daniel Lamont 13/9 Subiaco 256 vs Scarborough 470 Perry Lakes Hawks Junior Basketball 31 202
69 Peter Elovaris 15/9 Rookies vs The Steves Diamond Valley Basketball Association 31 184
70 Jamie Mesman 17/9 Belconnen Ramblers vs Norths Basketball Club Basketball ACT 31 180
71 Elias Bazergy 12/9 ON FIRE IGNITION vs BANKSTOWN SPORTS LEBRONS Bankstown Basketball Association 31 149
72 Brianna Gilbert 12/9 Fury vs Blast Northside Wizards Basketball 31 98
73 Kara Shuttleworth 15/9 SAINTS WHITE vs CELTIC TIGERS RED Ballarat Basketball Association 31 98
74 Tyrone Doyle 13/9 Flames 16 vs Darebin 9 Whittlesea City Basketball Association 31 92
75 Louisa Fedele 13/9 Lakers 2 vs Bullets 22s Whittlesea City Basketball Association 31 78
76 Paul Rundell 11/9 WILDCATS GOLD vs TGM RAMS 2 Ballarat Basketball Association 31 73
77 Daniel Casey 16/9 CHARGERS vs Redskins Lakeside Recreation Centre 31 39
78 Dennis Tawhiti 11/9 Coaching Hoops vs Bundy Lakeside Recreation Centre 31 31
79 Diana Lyon 15/9 Vixens vs Ballerz Cockburn Basketball Association 31 31
80 Garth Andrews 14/9 Cabramatta Turtles vs Showtime Bankstown Basketball Association 31 31
81 Jeremy Jose 17/9 Don't Know vs Under 18 Boys Thunder Logan Basketball Association 31 25
82 Mark Musgrave 16/9 HUSTLE vs FAKE CHOW Parramatta Basketball Association 31
84 Gemma Caputo 14/9 OOBC G18 Grizzlies vs Ensign G18 (A) Dandenong Basketball 30 225
86 Sebastian Murphy 13/9 U08 Boys Eltham North 2 vs U08 Boys Diamond Creek 1 Diamond Valley Basketball Association 30 217
87 Connan Ah Chee 17/9 Hyats vs Giants 2 Townsville Basketball Association 30 203
88 Michael Maroge 14/9 EH Panthers B18-1 vs DSD Dolphins BU18-2 Dandenong Basketball 30 179
90 Peter Schickerling 14/9 The Phantoms vs Dragonz -Sun Men Whittlesea City Basketball Association 30 171
91 Ben Greene 11/9 Rex Toms (navy blue) vs The Squizzers Knox Basketball Association 30 166
92 Coby Wyatt 13/9 Mountain Tigers B 16/1 vs Wasps B 16/1 Knox Basketball Association 30 164
93 Alex Zervos 16/9 LUCKY WINNER vs TOY SOLDIERS Parramatta Basketball Association 30 162
95 Tayla Nulty 16/9 PHOENIX vs SAINTS SHOCK Ballarat Basketball Association 30 150
96 Nathan Ruigrok 16/9 Vajayjay (Black) vs Boing Flip (Blue) Knox Basketball Association 30 148
97 Jorja Mcdonald 13/9 Hyats Black vs Whirlwinds Gold Townsville Basketball Association 30 147
98 Rhiannon Dance 14/9 Whirlwinds Green vs Blackstars Black Townsville Basketball Association 30 137
99 Courtney Willemse 17/9 U14 Girls Eltham North 1 vs U14 Girls Cougars 1 Diamond Valley Basketball Association 30 134
100 Dylan Thomas 15/9 Giants vs Blackstars Townsville Basketball Association 30 133
101 Liam Newland 13/9 U16 Boys Greenhills 4 vs U16 Boys Wattle Glen 1 Diamond Valley Basketball Association 30 111
102 Mark Ferguson 17/9 Post-Tels B vs Rocco Raiders Brisbane Basketball Association 30 80
104 Aaron Dowling 17/9 Parky Boyz vs The Joes Morphett Vale Stadium 30 70
105 Josh Harris 17/9 Koonung Comets vs Wildcat Youth Eltham Wildcats Basketball Club Inc. - Seniors 30 60
106 Sam Pupillo 17/9 The Black Starred Headless Horseman vs Bulls Diamond Valley Basketball Association 30 50
107 William Steele 11/9 Uni Hill Crested Pigeons vs OE Wolves Eltham Wildcats Basketball Club Inc. - Seniors 30 34
109 Daynen Barclay 16/9 MILF Hunters vs Swag Trotters (Black) Knox Basketball Association 29 268
110 Nik Riddell 17/9 Wolverines vs Homenetmen Ararat PM Norths Basketball Association 29 236
111 Taylar Gard 14/9 Berwick B18-3 vs Rosewood Renegades Dandenong Basketball 29 231
113 Beau Gallagher 15/9 Yarrambat Phantoms vs Celtics Diamond Valley Basketball Association 29 216
115 Ainsley Walsh 17/9 Bouncers vs Whirlwinds Townsville Basketball Association 29 191
116 Ryan O'Sullivan 14/9 Rockingham Flames vs Perry Lakes Hawks WABL 29 186
117 Klint White 16/9 The A Team (white/red) vs Showtime (Green) Knox Basketball Association 29 183
118 Luke Collins 13/9 1 GEBC B14 Waverley Raiders 5 vs 1 GEBC B14 Waverley Wildcats 1 Melbourne East Basketball Association Juniors (MEBA Juniors) 29 168
120 Kerrod Steel 16/9 ABS Heads vs spurz BWA Senior Competitions 29 161
121 Mark Munson 15/9 wreck toms pew vs Airballs Diamond Valley Basketball Association 29 158
122 Hayden Noordhoek 14/9 Stirling Senators vs Willetton Tigers WABL 29 156
123 Billy Martin 13/9 Ranges B 10/1 vs All Stars B10.1 Knox Basketball Association 29 147
124 Noah Mannix 13/9 1 GEBC B12 Nunawading Kangas 6 vs 1 GEBC B12 Vermont Vultures 3 Melbourne East Basketball Association Juniors (MEBA Juniors) 29 131
125 Charlie Bennett 14/9 Bouncers White vs Whirlwinds White Townsville Basketball Association 29 126
126 Luke Russell 13/9 Wantirna B10/5 vs KSC Phoenix B 10/3 Knox Basketball Association 29 114