Search By:
Leaderboard Filter
By Age GroupAllJuniorSenior
Rank Player Date Game League Tries Season Share
1 Jack Mcalister 16/8 Norths vs Gunnedah Bulldogs North West Group 4 JRL 7 16
2 Kieran Cubby-Shipp 17/8 Dubbo CYMS vs Forbes Magpies Seniors Toohey's Group 11 - Seniors 6 19
3 Leroy Smith 16/8 Glenmore Park (3) vs Doonside (2) Penrith and District Junior Rugby League 6 14
4 Callum Greenwood 15/8 Gungahlin Bulls U16 Yellow vs Woden Weston U16 Canberra Region Rugby League 6 10
5 Zac Jenkins 17/8 Woden Weston U9 Gold vs Queanbeyan Kangaroos U9 White Canberra Region Rugby League 6 9
6 Tristan Eldridge 17/8 Bungendore U13 vs South Tuggeranong U13 Red Canberra Region Rugby League 5 47
7 Cain Eather 16/8 Wests Lions vs Gunnedah Bulldogs North West Group 4 JRL 5 21
8 Aidan Jones 17/8 Valley Dragons U7 Silver vs West Belconnen U7 Gold Canberra Region Rugby League 5 17
9 Blake Tremain-Cannon 17/8 Dubbo CYMS vs Forbes Magpies Seniors Toohey's Group 11 - Seniors 5 10
10 Jesse Mclean 16/8 Doonside vs Blacktown City Penrith and District Junior Rugby League 4 29
11 Kezie Apps 16/8 Helensburgh RLFC vs Port Kembla RLFC Illawarra District Rugby League 4 27
12 Riley Zsuzsa 17/8 Valley Dragons U7 White vs North Canberra U7 Canberra Region Rugby League 4 26
13 Othon Morgan 17/8 West Belconnen U6 Green vs Cooma U6 Canberra Region Rugby League 4 26
14 Corey Kingston 16/8 Lane Cove Tigers vs Berowra North Sydney District Junior Rugby League 4 24
15 Conaniahshalom Kirisome 16/8 North West Wolves White vs Altona Roosters Red Victorian Rugby League 4 22
16 Samuel Rossen 16/8 Engadine Dragons vs Sutherland Loftus United Cronulla Sutherland Junior Rugby League 4 19
17 William O'Malley 17/8 South Tuggeranong U10 Blue vs Queanbeyan United U10 White Canberra Region Rugby League 4 17
18 Honeti Tuha 17/8 Port Stephens Sharks vs Lakes United Newcastle Rugby League 4 17
19 Alexander Prout 17/8 Parkes Seniors vs Narromine Seniors Toohey's Group 11 - Seniors 4 16
20 Dylan Shipley 16/8 Taren Point Titans vs Kurnell Stingrays Cronulla Sutherland Junior Rugby League 4 15
21 Thomas Springate 16/8 Nanango RLC Inc. vs Central Burnett Brumbies JRLFC South Burnett District Junior Rugby League 4 15
22 Joshua Ralph 17/8 Currumbin Eagles U/19's vs Runaway Bay U/19's Gold Coast Rugby League Inc. 4 15
23 Tui Georgievski 17/8 South Tuggeranong U9 Red vs Gungahlin Bulls U9 Black Canberra Region Rugby League 4 14
24 Jay Pennay 17/8 Gungahlin Bulls U12 Red vs Crookwell U12 Canberra Region Rugby League 4 12
25 Lachlan Costello 16/8 Glenmore Park vs St Patricks Penrith and District Junior Rugby League 4 11
26 Jennifer Latu 16/8 Corrimal RLFC vs Berkeley RLFC Illawarra District Rugby League 4 11
27 Oscar Jennings 16/8 Minchinbury (3) vs St Clair (3) Penrith and District Junior Rugby League 4 10
28 Nicholas Maroun 16/8 Minchinbury (2) vs Riverstone Penrith and District Junior Rugby League 4 8
29 Angelo Burt-Gardner 17/8 West Belconnen U10 Gold vs Belconnen Sharks U10 Black Canberra Region Rugby League 4 6
30 Ethan Bullemor 16/8 Emerald Brothers White U14's vs Middlemount Panthers U14's Central Highlands Junior Rugby League Inc. 3 39
31 Benjamin Williamson 17/8 Gungahlin Bulls U14 Red vs Queanbeyan Kangaroos U14 Canberra Region Rugby League 3 39
32 Lester Shipton 16/8 Herberton U14 vs Atherton U14 Eacham Junior Rugby League Inc. 3 35
33 Seaun Stanley 16/8 Souths 10s vs Nyngan 10s Group 11 Junior Rugby League 3 26
34 Lachlan Burke 16/8 St Christophers vs Moorebank Canterbury Bankstown Junior Rugby League 3 24
35 Brock Naden 16/8 Eastridge 14s vs Wellington 14s Group 11 Junior Rugby League 3 24
36 Tyleik Miles 17/8 South Tuggeranong U10 Red vs Queanbeyan Kangaroos U10 Canberra Region Rugby League 3 23
37 Terrence Lindsay 16/8 Csu Yellow vs Blackheath Blackcats Group 10 Rugby League - Seniors 3 22
38 Beau Waller 16/8 Jimboomba vs Burleigh White Gold Coast District Junior Rugby League Inc. 3 21
39 Hugh Bell 16/8 Lane Cove Tigers vs North Sydney Brothers North Sydney District Junior Rugby League 3 20
40 Benjamin Chick 16/8 Collegians Red vs West Lions North West Group 4 JRL 3 20
41 Timothy Cassidy 17/8 Currumbin Eagles A Grade vs Runaway Bay Seagulls A Grade Gold Coast Rugby League Inc. 3 20
42 Jordan Pereira 16/8 Willagee Bears vs Rockingham Sharks Western Australia Rugby League 3 19
43 Luke Mathews 16/8 Nanango RLC Inc. vs Central Burnett Brumbies JRLFC South Burnett District Junior Rugby League 3 19
44 Jackson Bayliss 16/8 Souths 13s vs St John's 13s Group 11 Junior Rugby League 3 18
45 Angus Gourley 16/8 Narrabri Roosters vs Narrabri Bulldogs North West Group 4 JRL 3 18
46 Kali Taiseni 17/8 Woden Weston U14 Blue vs Cooma U14 Canberra Region Rugby League 3 18
47 Chrissie West 17/8 Oberon Tigers vs Lithgow Workies Group 10 Rugby League - Seniors 3 18
48 Kyle Vogler 16/8 Blackwater Crushers U14's vs Peak Downs Pirates U14's Central Highlands Junior Rugby League Inc. 3 16
49 Wezley Alexander 17/8 Valley Dragons U13 Red vs Gungahlin U13 Red Canberra Region Rugby League 3 16
50 Matthew Dragisic 17/8 Valley Dragons U14 Red vs Queanbeyan United U14 Blue Canberra Region Rugby League 3 16
51 Bailey Hartwig 17/8 Dubbo CYMS vs Forbes Magpies Seniors Toohey's Group 11 - Seniors 3 15
52 Pulenuu Lealofi 16/8 Doveton Steelers vs Northern Thunder Victorian Rugby League 3 14
53 Max Cross 16/8 Kootingal vs Manilla North West Group 4 JRL 3 14
54 Jackson Owen 17/8 South Tuggeranong U12 Red vs Gungahlin Bulls U12 Black Canberra Region Rugby League 3 14
55 Blake Hovi 17/8 Woden Weston U9 White vs Queanbeyan United U9 White Canberra Region Rugby League 3 14
56 Jordan Potter 17/8 South Tuggeranong U12 Blue vs Belconnen Sharks U12 Canberra Region Rugby League 3 14
57 Harry O'Brien 17/8 Queanbeyan United U11 White vs Crookwell U11 Canberra Region Rugby League 3 14
58 Java Leapai 17/8 South Tuggeranong U11 Blue vs Cooma U11 Canberra Region Rugby League 3 14
59 Ching Po Ching 17/8 Goodna Eagles vs Valleys Dragons Ipswich Rugby League Inc. 3 14
60 Cameron Hall 16/8 St Clair (3) vs Brothers (3) Penrith and District Junior Rugby League 3 13
61 Lachlan Ives 17/8 Valley Dragons U12 Red vs Tuggeranong Buffaloes U12 Canberra Region Rugby League 3 13
62 Carson T'Malii 16/8 St Marys (4) vs St Patricks Penrith and District Junior Rugby League 3 12
63 Timoci Wakawaka 16/8 North West Wolves White vs Altona Roosters Red Victorian Rugby League 3 12
64 Jacob Lawler 15/8 Gungahlin Bulls U16 Yellow vs Woden Weston U16 Canberra Region Rugby League 3 11
65 James Iese 16/8 North West Wolves vs Werribee Bears Victorian Rugby League 3 11
66 Alexander Parker 16/8 Emerald Brothers Blue U14's vs Clermont Bears U14's Central Highlands Junior Rugby League Inc. 3 11
67 Sonny Bill Sanz 17/8 South Tuggeranong U9 Red vs Gungahlin Bulls U9 Black Canberra Region Rugby League 3 11
68 Tom Wiseman 16/8 De La Salle Caringbah vs Aquinas Holy Family Colts Cronulla Sutherland Junior Rugby League 3 10
69 Viliami Leveni 16/8 North West Wolves White vs Werribee Bears Victorian Rugby League 3 10
70 Brock Russell 16/8 Quirindi/Creek vs Manilla North West Group 4 JRL 3 10
71 Isaac Vuna 16/8 Asquith vs Hills Hawks North Sydney District Junior Rugby League 3 9
72 Jakob Brown 16/8 Kootingal Roosters vs Narrabri Blues North West Group 4 JRL 3 9
73 Matthew Jackson 17/8 South Tuggeranong U10 Blue vs Queanbeyan United U10 White Canberra Region Rugby League 3 9
74 Willem Pretorius 17/8 Caboolture Snakes vs Nambour Crushers Sunshine Coast/Gympie Rugby League Ltd. 3 9
75 Ethan Brown 16/8 Cronulla-Caringbah vs De La Salle Caringbah Cronulla Sutherland Junior Rugby League 3 8
76 Dwayne Matheson 16/8 Blackwater Crushers U16's vs Peak Downs Pirates U16's Central Highlands Junior Rugby League Inc. 3 8
77 Brayden Lean 17/8 West Belconnen U7 Yellow vs Valley Dragons U7 Red Canberra Region Rugby League 3 8
78 Benjamin Flood 17/8 Woden Weston U12 Gold vs West Belconnen U12 Gold Canberra Region Rugby League 3 8
79 Hamish Pomare 17/8 Dubbo Westside vs Nyngan Seniors Toohey's Group 11 - Seniors 3 8
80 Opelani Fiu 16/8 Doveton Steelers vs Northern Thunder Victorian Rugby League 3 7
81 Ricky Cathro 16/8 Willagee Bears vs Rockingham Sharks Western Australia Rugby League 3 7
82 Brianna Trickett 16/8 Dungowan 2014 vs Werris Creek 2014 Group 4 Rugby League - Seniors 3 7
83 James Parker 16/8 Collegians Red vs West Lions North West Group 4 JRL 3 7
84 Kylijah Naden 16/8 Quirindi/Creek vs Manilla North West Group 4 JRL 3 7
85 Craig Ticehurst 17/8 Dubbo Westside vs Nyngan Seniors Toohey's Group 11 - Seniors 3 7
86 Kewa Kili 17/8 Cobar Roosters Seniors vs Wellington Toohey's Group 11 - Seniors 3 7
87 Jeremiah Tulua 16/8 Colyton Mt Druitt vs Minchinbury Penrith and District Junior Rugby League 3 6
88 Damon Bust 16/8 Nanango RLC Inc. vs Central Burnett Brumbies JRLFC South Burnett District Junior Rugby League 3 6
89 Harrison Farrow 16/8 De La Salle Caringbah vs Aquinas Holy Family Colts Cronulla Sutherland Junior Rugby League 3 5
90 Coopa Martin 16/8 Eastridge 13s vs Cobar 13s Group 11 Junior Rugby League 3 5
91 Kaine Ashby 17/8 Dubbo Westside vs Nyngan Seniors Toohey's Group 11 - Seniors 3 5
92 Jimi Clegg 17/8 Caloundra Sharks vs Nambour Crushers Sunshine Coast/Gympie Rugby League Ltd. 3 5
93 Michael Murray 17/8 Currumbin Eagles Reserve Grade vs Runaway Bay Seagulls Reserve Grade Gold Coast Rugby League Inc. 3 4
94 Kori Cooper 16/8 South Perth Lions vs Joondalup Giants Western Australia Rugby League 3 3
95 Kotoni Staggs 17/8 Cobar Roosters Seniors vs Wellington Toohey's Group 11 - Seniors 3 3
96 Laiti Rogorogoibalu 17/8 Dubbo Westside vs Nyngan Seniors Toohey's Group 11 - Seniors 3 3
97 Zac Clear 17/8 West Belconnen U13 Blue vs North Canberra U13 Canberra Region Rugby League 2 37
98 Mikey D'Ambrosi 17/8 Gungahlin Bulls U10 Red vs Bungendore U10 Canberra Region Rugby League 2 35
99 Cooper Mcalister 17/8 South Tuggeranong U8 Red vs Woden Weston U8 White Canberra Region Rugby League 2 34
100 Trystin Ua-Paepaerei 16/8 Glenmore Park (2) vs Western City Tigers Penrith and District Junior Rugby League 2 32