2014 prog

GREAT SOUTHERN FOOTBALL LEAGUE PROGRAMME 2014      
           
Round 1   April 5th      
Myponga-Sellicks V Yankalilla      
Encounter Bay V Langhorne Ck      
Strathalbyn V Victor Harbor      
Willunga V Mt Compass      
McLaren V Goolwa-Pt Elliot      
           
Round 2   April 12th      
Victor Harbor V McLaren      
Goolwa-Pt Elliot V Encounter Bay      
Yankalilla V Strathalbyn      
Langhorne Ck V Willunga      
Mt Compass V Myponga-Sellicks      
           
Round 3   April 25th Anzac Day      
Strathalbyn V Langhorne Ck  Night match A grade starts 6.15pm      
           
    April 26th      
Encounter Bay V Victor Harbor      
Willunga V Yankalilla      
Myponga-Sellicks V Goolwa-Pt Elliot      
McLaren V Mt Compass      
           
Round 4   May 3th      
McLaren V Willunga Night Match      
Victor Harbor V Langhorne Ck      
Yankalilla V Encounter Bay      
Goolwa-Pt Elliot V Mt Compass      
Myponga-Sellicks V Strathalbyn      
           
Round 5   May 10th      
Willunga V Victor Harbor      
Encounter Bay V McLaren      
Strathalbyn V Goolwa-Pt Elliot      
Mt Compass V Yankalilla      
Langhorne Ck V Myponga-Sellicks Night Match      
           
Round 6   May 17th      
Strathalbyn V Encounter Bay      
Myponga-Sellicks V Willunga      
McLaren V Yankalilla      
Goolwa-Pt Elliot V Langhorne Ck      
Victor Harbor V Mt Compass      
           
Round 7   May 24th      
Willunga V Goolwa-Pt Elliot      
Mt Compass V Strathalbyn      
Langhorne Creek V McLaren      
Yankalilla V Victor Harbor      
Encounter Bay V Myponga-Sellicks      
           
Round 8   May 31st      
Myponga-Sellicks V McLaren      
Strathalbyn V Willunga      
Encounter Bay V Mt Compass      
Goolwa-Pt Elliot V Victor Harbor      
Langhorne Ck V Yankalilla      
           
Association Match   June7th      
GSFL V SFL      
at Strathalbyn          
           
Round 9 McCracken Cup   June 14th      
Victor Harbor V Myponga-Sellicks      
Yankalilla V Goolwa-Pt Elliot      
Willunga V Encounter Bay      
McLaren V Strathalbyn      
Mt Compass V Langhorne Ck      
           
Round 10   June 21nd      
Yankalilla V Myponga-Sellicks      
Langhorne Ck V Encounter Bay      
Victor Harbor V Strathalbyn      
Mt Compass V Willunga      
Goolwa-Pt Elliot V McLaren      
           
Round 11   June 28th      
Encounter Bay V Goolwa-Pt Elliot      
McLaren V Victor Harbor      
Strathalbyn V Yankalilla      
Myponga-Sellicks V Mt Compass      
Willunga V Langhorne Ck    
         
    July 5th    
Country Championships at Kadina    
         
Round 12   July 12th    
Langhorne Ck V Strathalbyn      
Victor Harbor V Encounter Bay      
Yankalilla V Willunga      
Goolwa-Pt Elliot V Myponga-Sellicks      
Mt Compass V McLaren      
           
Round 13   July 19th      
Langhorne Ck V Victor Harbor      
Willunga V McLaren  Sunday 20th      
Strathalbyn V Myponga-Sellicks      
Encounter Bay V Yankalilla      
Mt Compass V Goolwa-Pt Elliot      
           
Round 14   July 26th      
Victor Harbor V Willunga      
Goolwa-Pt Elliot V Strathalbyn      
Yankalilla V Mt Compass      
McLaren V Encounter Bay      
Myponga-Sellicks V Langhorne Ck      
           
Round 15   August 2rd      
Encounter Bay V Strathalbyn      
Yankalilla V McLaren      
Willunga V Myponga-Sellicks      
Langhorne Ck V Goolwa-Pt Elliot      
Mt Compass V Victor Harbor      
           
Round 16   August 9th      
Goolwa-Pt Elliot V Willunga      
Strathalbyn V Mt Compass      
Victor Harbor V Yankalilla      
McLaren V Langhorne Ck      
Myponga-Sellicks V Encounter Bay      
           
Round 17   August 16th      
Willunga V Strathalbyn      
Yankalilla V Langhorne Ck      
Victor Harbor V Goolwa-Pt Elliot      
McLaren V Myponga-Sellicks      
Mt Compass V Encounter Bay      
           
Round 18   August 23rd      
Strathalbyn V McLaren      
Encounter Bay V Willunga      
Goolwa-Pt Elliot V Yankalilla      
Myponga-Sellicks V Victor Harbor      
Langhorne Ck V Mt Compass      
           
Mini Colt Carnival   Sunday August 24th      
at Mt Compass and Goolwa        
           
QUALIFYING FINAL   August 30th at Langhorne Creek
ELIMINATION FINAL   August 31st at Victor Harbor
SECOND S/FINAL   September 6th at Strathalbyn
FIRST S/FINAL   September 7th at Yankalilla
PRELIMINARY FINAL September 13th at Willunga
GRAND FINAL   September 20th at Myponga
           
           
           
           
           
           
           

PayMySport Registration Form

Notice Board

 To get full list of Best and Fairest Vote getters - go to "GSFL History" menu scroll down to medal lists of A & Reserves 2012 - all vote pollers for each Club are in these lists.

Photo Gallery

A Grade Ladder

GSFL A Grade 2013

Clubs