Referee Roster

Name Type Date Time Venue Competition Name Home Team   Away Team
Albert Forster Referee 26/07/14 (Sat) 13:00 Napier Boys High (HB Mens Div 3) Westshore Beach Inn Scindians   vs   Taradale (D3)
Alex Bell Referee 26/07/14 (Sat) 14:30 Dannevirke Domain (Manawatu Men's Div 4) Dannevirke Vikings   vs   PN Marist Jokers
Brendan Blumenthal Referee 27/07/14 (Sun) 13:30 Hokowhitu Park 2 (Manawatu Women's Div 1) PN Marist Harlequins   vs   Tumeke Hawks
Bruce Grimshaw Referee 16/08/14 (Sat) 15:00 Frimley Park Sen 2 (HB Mens Div 2) Hastings Hibernian (D2)   vs   Havelock North D2
Bruce Lean Referee 03/08/14 (Sun) 10:30 Marewa Park 2 (HB Womens Div 2) Port Hill Utd Development Team   vs   cityfitness NCR
Christopher Niven Referee 26/07/14 (Sat) 09:30 Watson Park SL3 (Eastland Superleague Intermediate) NZ Homeloans   vs   Business Applications
Christopher Niven Referee 26/07/14 (Sat) 10:30 Watson Park SL3 (Eastland Superleague Intermediate) Gisborne Financial Services   vs   Mastercraft Kitchens
Christopher Niven Referee 26/07/14 (Sat) 12:30 Childers Road Reserve 2 (Gisborne Div 3 League Cup - Pool A) Guthrie Bowron Thistle   vs   Smash Palace Shockers
Christopher Niven Assistant Referee 2 26/07/14 (Sat) 14:30 Childers Road Reserve 1 (Gisborne Mens Division 1) Heavy Equipment United   vs   Thistle Massive
Danial Gallo Assistant Referee 2 26/07/14 (Sat) 14:45 Lynmouth Park 1 (Taranaki Premier League) Rampage Fitness FC Western Prems   vs   PAK'nSAVE FDMC 1st XI
Dave Savage Assistant 23/07/14 (Wed) 18:30 Karo Park 2 (Taranaki Men's 1st Division) Kitchen Draw Inglewood   vs   Mark Frost Electrical Hawera Reserves
Dave Savage Referee 26/07/14 (Sat) 09:00 Sacred Heart College (Taranaki Youth U15 Knock-Out Cup) Sacred Heart First XI   vs   NP Girls High Kick Fitness
David Burroughs Assistant Referee 1 23/07/14 (Wed) 18:30 Karo Park 1 (Taranaki Premier League) Ancorloc Inglewood AFC   vs   Rough Habits Hawera Prems
David Mason Referee 27/07/14 (Sun) 10:30 Petane Domain 1 (HB Womens Div 2) Eskview Blues   vs   Hastings Hibernian (W)
David Mason Referee 16/08/14 (Sat) 15:00 Guthrie Park 1 (HB Mens Div 4) idraw Havelock North Mercenaries   vs   Napier South
David Savage Assistant Referee 1 23/07/14 (Wed) 18:30 Karo Park 2 (Taranaki Men's 1st Division) Kitchen Draw Inglewood   vs   Mark Frost Electrical Hawera Reserves
David Savage Referee 26/07/14 (Sat) 09:00 Sacred Heart College (Taranaki Youth U15 Knock-Out Cup) Sacred Heart First XI   vs   NP Girls High Kick Fitness
David Walmsley Referee 26/07/14 (Sat) 13:00 Park Island 3 (HB Mens Div 4) Shed 2 Napier Marist Div 4   vs   Hastings Hibernian Vikings
Deirdre Jones Referee 26/07/14 (Sat) 14:30 Dannevirke Domain (Manawatu Men's Div 4) Dannevirke Vikings   vs   PN Marist Jokers
Dominic Barry Referee 26/07/14 (Sat) 09:00 Peringa Park 1 (Taranaki Youth U15 Knock-Out Cup) NPGHS Joes Garages 1st XI   vs   Stratford AFC U15
Dominic Barry Assistant Referee 1 26/07/14 (Sat) 14:45 Lynmouth Park 1 (Taranaki Premier League) Rampage Fitness FC Western Prems   vs   PAK'nSAVE FDMC 1st XI
Dylan Babbington Referee 26/07/14 (Sat) 09:30 Watson Park SL1 (Eastland Superleague College) Gisborne Laundry Service   vs   First Class Decorators
Dylan Babbington Referee 27/07/14 (Sun) 10:30 Boys High Rectory (Gisborne Womens Division League Cup - Pool A) Gisborne Girls High 1st XI   vs   Hortigro United
Evan Wilson Referee 27/07/14 (Sun) 13:30 Hokowhitu Park 3 (Manawatu Women's Div 1) PN Marist Women's 1sts   vs   Levin AFC Women
Gareth Sheehan Referee 02/08/14 (Sat) 15:00 St Leonards 1 (Computer Care Pacific Premiership) Western Rangers   vs   Maycenvale United AFC
Gordon Harris Assistant Referee 2 02/08/14 (Sat) 15:00 St Leonards 1 (Computer Care Pacific Premiership) Western Rangers   vs   Maycenvale United AFC
Grant Fletcher Referee 26/07/14 (Sat) 13:00 Petane Domain 2 (HB Mens Div 3) Eskview Reds   vs   International Old Stars
Grant Fletcher Referee 03/08/14 (Sun) 10:30 Park Island 2 (HB Womens Div 1) Napier Marist Women   vs   Port Hill United (WD1)
Heremia Taputoro Referee 23/07/14 (Wed) 16:00 Freyberg High School 1 (MTU Sec School Girls: Cafe Cuba Div 2) Freyberg Girls 1st XI   vs   SPC Girls 2nd XI
Heremia Taputoro Referee 27/07/14 (Sun) 11:30 Hokowhitu Park 1 (Manawatu Women's Div 2) Hokowhitu Victory   vs   Dannevirke Valkyrie
Holly Scott Referee 26/07/14 (Sat) 08:30 Watson Park SL1 (Eastland Superleague College) Indevin   vs   Woodward Chrisp
Holly Scott Referee 26/07/14 (Sat) 10:30 Watson Park SL4 (Eastland Superleague Intermediate) Findlays Bakery   vs   Quality People Ltd
Ian Robinson Referee 26/07/14 (Sat) 09:00 Swansea Park (Taranaki Youth U18 Knock-Out Cup) Stratford U18   vs   FDMC Year 12s
James Russell Referee 27/07/14 (Sun) 13:30 Hokowhitu Park 1 (Manawatu Women's Div 2) PN Marist Mysteries   vs   Takaro Maidens
Jason Brooks Referee 26/07/14 (Sat) 08:30 Watson Park SL2 (Eastland Superleague College) Gisborne Fisheries   vs   Coloursteel Max
Jason Brooks Referee 26/07/14 (Sat) 12:30 Nelson Park 2 (Gisborne Div 2 League Cup - Pool B) Gisborne Vehicle Testing Bohemians   vs   Ngatapa Silkies
Jason Brooks Assistant Referee 1 26/07/14 (Sat) 14:30 Childers Road Reserve 1 (Gisborne Mens Division 1) Heavy Equipment United   vs   Thistle Massive
Jason Marshall   20/09/14 (Sat) 12:45 Linton Army Camp (Manawatu Men's Div 2) Linton 2nds   vs   Montys Real Estate Feilding Utd Res
Jason Marshall   20/09/14 (Sat) 14:45 Linton Army Camp (Snap Fitness Manawatu Men's Div 1) Linton 1sts   vs   Hokowhitu United
John Jones Assessor 26/07/14 (Sat) 09:30 Watson Park SL2 (Eastland Superleague College) Emerre and Hathaway   vs   Agfirst United
John Jones Assessor 27/07/14 (Sun) 10:30 Boys High Rectory (Gisborne Womens Division League Cup - Pool A) Gisborne Girls High 1st XI   vs   Hortigro United
Joshua Adams Referee 27/07/14 (Sun) 10:30 Campion (Gisborne Womens Division League Cup - Pool B) Campion Girls 1st XI   vs   Gisborne Laundry Services Thistle
Kent Deverson Referee 23/07/14 (Wed) 18:30 Karo Park 1 (Taranaki Premier League) Ancorloc Inglewood AFC   vs   Rough Habits Hawera Prems
Kent Deverson Referee 26/07/14 (Sat) 12:45 Lynmouth Park 1 (Taranaki Men's 1st Division) Millwards Roofing FC Western   vs   LFF New Zealand Woodleigh Div 1
Malcolm Barrett Referee 26/07/14 (Sat) 12:45 Victoria Park 1 (Taranaki Men's 2nd Division Top 6) Wonder Minerals Kaponga   vs   Eltham Vet Services Div 2
Melinda Knight Referee 26/07/14 (Sat) 14:30 Childers Road Reserve 1 (Gisborne Mens Division 1) Heavy Equipment United   vs   Thistle Massive
Paul Forde Assistant 23/07/14 (Wed) 18:30 Karo Park 2 (Taranaki Men's 1st Division) Kitchen Draw Inglewood   vs   Mark Frost Electrical Hawera Reserves
Paul Forde Referee 26/07/14 (Sat) 12:45 Swansea Park (Taranaki Men's 2nd Division Top 6) Stratford Association FC   vs   LFF New Zealand Woodleigh Div 2
Paul Geurts Assistant Referee 2 23/07/14 (Wed) 18:30 Karo Park 1 (Taranaki Premier League) Ancorloc Inglewood AFC   vs   Rough Habits Hawera Prems
Paul Green Referee 03/08/14 (Sun) 10:30 Guthrie Park 2 (HB Womens Div 1) Havelock North Gold   vs   Havelock North Blue
Paul Turner Referee 26/07/14 (Sat) 14:30 Wembley Park 9 (Wanganui Women's League) Clive Barritt Builders Marist Women   vs   Castlecliff Scrappers
Peter Mcfadyen Referee 26/07/14 (Sat) 12:30 Lytton High School (Gisborne Div 2 League Cup - Pool A) Lytton 1st XI   vs   Gisborne BHS 2nd XI
Robert Whitley Referee 26/07/14 (Sat) 14:30 Childers Road Reserve 2 (Gisborne Mens Division 1) Carpet Court Thistle   vs   West Inn Bohemians
Roger Sinclair Referee 26/07/14 (Sat) 15:00 Park Island 2 (HB Mens Div 2) Napier Marist D2   vs   Hastings Hibernian (D2)
Ross Burney Referee 27/07/14 (Sun) 11:30 Timona Park 2 (Manawatu Women's Div 2) Feilding   vs   PN Marist Evergreenz
Ross King Referee 26/07/14 (Sat) 14:45 Lynmouth Park 1 (Taranaki Premier League) Rampage Fitness FC Western Prems   vs   PAK'nSAVE FDMC 1st XI
Scott Berntsen Assistant Referee 1 02/08/14 (Sat) 15:00 St Leonards 1 (Computer Care Pacific Premiership) Western Rangers   vs   Maycenvale United AFC
Scott Mancer Referee 27/07/14 (Sun) 11:30 Hokowhitu Park 2 (Manawatu Women's Div 2) PN Marist Emeralds   vs   Hokowhitu Hearts
Shannon Smith Referee 30/08/14 (Sat) 12:30 Colquhoun Park 2 (2014 Bill Dyer Knockout Cup) North End AFC Bua   vs   PN Marist Jokers
Simeon Whitley Referee 26/07/14 (Sat) 09:30 Watson Park SL4 (Eastland Superleague Intermediate) KT Orthodontics   vs   Express PR
Smiritika (smitz) Gosai Referee 23/07/14 (Wed) 16:00 Hokowhitu Park 3 (MTU Sec School Girls: Cafe Cuba Div 1) Palmerston North Girls' High School 1st XI   vs   Feilding High School Girls' 1st XI
Tam Mcinally Referee 23/07/14 (Wed) 18:30 Karo Park 2 (Taranaki Men's 1st Division) Kitchen Draw Inglewood   vs   Mark Frost Electrical Hawera Reserves
Timoci Thompson Referee 23/07/14 (Wed) 15:30 Wanganui High School 1 (Wanganui Women's League) Wanganui High School girls 1st X1   vs   Wanganui Collegiate Girls 1st XI
Tony Eldershaw Referee 26/07/14 (Sat) 12:45 Onuku Taipari Domain 1 (Taranaki Men's 1st Division) Moturoa AFC   vs   Peringa United Div 1
Tony Gallo Referee 26/07/14 (Sat) 12:45 Peringa Park 2 (Taranaki Men's 2nd Division Bottom 6) Pipeline Peringa   vs   Kaponga Demons
Tony Simmonds Referee 16/08/14 (Sat) 13:00 Russell Park (HB Mens Div 4) DAX Central Hawkes Bay (D4)   vs   Port Hill United (D4)
Tony Simmonds Referee 30/08/14 (Sat) 15:00 Russell Park (HB Mens Div 2) DAX Central Hawkes Bay (D2)   vs   Marewa United (D2)

Current Events

Club Links - Navbar

Choose a Club

NZ Football News

Notice Board

FIFA U20 - World Cup