TAC Cup Teams - Round 7

North Ballarat Rebels vs. Oakleigh Chargers
Saturday 12th May
Eureka Stadium at 10:00 AM 

North Ballarat Rebels

B

Drew

T. Mackenzie

Simpson

HB

Blake

Ta. Smith

Gleeson

C

Lloyd

Crouch

Barry

HF

Herbert

Close

Morris

F

Stiles

Willsmore

Kirby

R

Malcolm

Rippon

B. Bennett

Int

Haylock

Riley

Hendy

 

Norris

Pomorin

To. Smith

 

Johns

Fisher

 

Oakleigh Chargers 

B

Pell

Collins

Smith

HB

Snibson

Toohey

Nolan

C

Indovino

Exon

Raru

HF

Forato

Walmsley

Barton

F

Vizzarri

Canterbury

Williams

R

C. Prowse

Heath

Burns

Int

Buggy

Musso

Clapham

 

Borland

Cohen

 

Queensland vs. Dandenong Stingrays
Saturday 12th May
Yeronga Football Ground at 10:30 AM 

Queensland 

B

Skennar

Wardle

Wyld

HB

Tickner

Freeman

Henry

C

Power

Boston

Macansh

HF

Smith

Rutledge

Bourke

F

Conway

Bain

Ellis

R

Wolbers

Jones

Ives

Int

Aliir

Brennan

Van De Werken

 

Johnson

Brown

Gribble

Dandenong Stingrays

B

Kerr

Williams

Czarnecki

HB

Marks-Logan

Rennie

Whitfield

C

Rolfe

McGenniss

Foote

HF

Garner

Morrison

N. Newman

F

McCartney

Hammond

J. Newman

R

Calvert

Lawrence

Tuddenham

Int

McPherson

Westerman

Drummond

 

Hartung

Bastinac

Battle

 

Micari

 

 

Tasmania vs. Western Jets
Saturday 12th May
Aurora Stadium at 12 NOON 

Tasmania

B

M. Lee

Grant

Linnane

HB

O'Leary

Blight

O'Byrne

C

Kendall

Thurlow

D. Smith

HF

Hibberd

Siggins

Jeffery

F

B. Walsh

Johnston

Douglas

R

Bones

B. Webster

Z. Webster

Int

Ling

W. Hanson

J. Smith

 

Johnstone

Murphy

Templeton

 

Cherry

Wiggins

 

Western Jets                                                                                                                                 

B

Jones

Critchley

Sutherland

HB

Franzi

Armstrong-Weston

Farnfield

C

Blake

McKenzie

Burton

HF

Bench

Brown

Hickey

F

O'Leary

White

King

R

Walshe

Nastasi

Greiser

Int

Elkasovic

Appleby

Sobotnicki

 

Butler

Piva

Said

 

Brancatisano

Iles

 

Gippsland Power vs. Eastern Ranges
Saturday 12th May
Morwell Football Ground at 1:00 PM 

Gippsland Power

B

Huts

Hall

Cashman

HB

Tipungwuti

Johnstone

Heppell

C

Muir

Hams

Kearns

HF

Graham

Deery

Northe

F

Scott

Membrey

Jackson

R

Leslie

Fusinato

Lange

Int

Thomas

Paredes

Channing

 

Carr

 

 

Eastern Ranges                                                                                                                                 

B

Riley

Smith

Mill

HB

Williams

Collins

Walker

C

Little

Wood

Jones

HF

McGowan

Dunn

McInerney

F

Honeychurch

Boyd

Zboril

R

Depace

O'Donnell

Cavarra

Int

Evans

Miles

Staples

 

Erasmus

Z. Monkhorst

McDonald

 

Summers

Anderson

 

 

Northern Knights vs. Sandringham Dragons
Saturday 12th May
Preston City Oval at 1:00 PM 

Northern Knights

B

Potter

W. Gleeson

McDonald

HB

McKeown

Hill

Kalanj

C

Hunt

Ballard

Lennon

HF

Lovell

Corr

Irving

F

Conlon

Coulson

Bonaddio

R

Gilmore

Turner

Welsh

Int

L. Baker

Kerrigan

Lee

 

McNamara

Grocott

Condello

 

McCann

T. Baker

 

Sandringham Dragons

B

Mangoni

Taylor

M. Howes

HB

McKee

McLean

O'Brien

C

Eimutis

Zijai

Quirk

HF

Barnes

Richards

Edwards

F

Tiernan

Wilson

Ong

R

Cumming

Tyquin

Banfield

Int

Lewis

Jeans

Persson

 

Whitehead

Grace

Kelso

 

Hodges

O'Donnell

 

 

Murray Bushrangers vs. Bendigo Pioneers
Saturday 12th May
Princes Park, Shepparton at 1:00 PM 

Murray Bushrangers

B

Cousins

Clurey

Hampton

HB

Ellis

Vile

Taylor

C

Squire

Scopel

Hargreave

HF

Neagle

Porter

Brett

F

Antonowicz

Howe

Maddern

R

Down

Gibbons

Martyn

Int

Poole

Arnel

Warnock

 

Sharp

Tautala

Hodder

 

Ryan

 

 

Bendigo Pioneers 

B

Pollock

Lester

O'Halloran

HB

Rowe

I. Miller

Byrne

C

Donehue

Wines

O'Meara

HF

Burgess

Hywood

Flood

F

Archard

McInnes

Stringer

R

May

Heavyside

Chisari

Int

Clyne

Lanyon

Walls

 

Mee

Marchesi

Greetham

Geelong Falcons vs. Calder Cannons
Saturday 12th May
Simonds Stadium at 1:00 PM 

Geelong Falcons

B

Watson

Cross

A. Moloney

HB

Mahoney

McHenry

Cameron

C

McCarthy

Sherman

Gribble

HF

Spokes

Gardiner

Taylor

F

Bourke

Gordon

Lang

R

C. Williams

Scott

Tsitas

Int

Carr

Curnow

Sharp

 

Matsubara

Cunnington

Cooper

 

Burchell

 

 

Calder Cannons 

B

Hetherington

Gregory

Shipard

HB

Cooke

Plowman

Saad

C

Dick

Jor. Madden

Clare

HF

Gallucci

Owen

Young

F

Atkins

Morrison

Calvaresi

R

Shrimpton

Abdallah

O'Rourke

Int

Tannenberg

McConnell

Allison

 

Brown

McBean

McCormack

 

Jensen

Christensen

 

 




Comments

Comment Guidelines: The SportingPulse Network is made up of players, families and passionate sports followers like you who have a strong opinion about sport. That's great - we want you to have your say and share your thoughts with the world. However, we have a few rules that you must follow to keep it fun for all. Please don't be rude, abusive, swear or vilify others. Apart from some pretty serious sport sanctions, we also can ban you and report you if things get out of hand. So play fair and have fun, and thanks for your contribution.