Teams in Christchurch Futsal

Click on the Team Name to load their page

About 2 b kicked SMD  (Sunday Senior Division 2)

ADCS  (Wednesday Boys 9-10 Pool D)

AJ Futsal Club  (Sunday Senior Division 1)

All Shites  (Wednesday Mens)

Ashburton College  (Secondary School Tournament Open Girls)

Ashburton College Jr Boys  (Secondary School Tournament Boys 9-10)

Ashburton College Snr Boys  (Secondary School Tournament Boys 11-13 Pool A)

Bayern Neverlusen  (Sunday Senior Division 2)

BBC  (Wednesday Mens)

Blues  (Sunday Youth C)

Previously Associated Competitions

Blues  (Sunday Juniors A)

Buller High School  (Secondary School Tournament Open Girls)

Buller High School Seniors  (Secondary School Tournament Boys 11-13 Pool B)

Previously Associated Competitions

Buller High School Seniors  (Secondary School Tournament Boys 11-13 Pool A)

Burnside A  (Wednesday Boys 9-10 Pool A)

Burnside B  (Wednesday Boys 9-10 Pool A)

Burnside C  (Wednesday Boys 9-10 Pool A)

Burnside D  (Wednesday Boys 9-10 Pool B)

Burnside E  (Wednesday Boys 9-10 Pool B)

Burnside F  (Wednesday Boys 9-10 Pool C)

Burnside G  (Wednesday Boys 9-10 Pool C)

Burnside H  (Wednesday Boys 9-10 Pool D)

Burnside I  (Wednesday Boys 9-10 Pool D)

Burnside J  (Wednesday Boys 11-13 Pool A)

Burnside Junior Boys A  (Wednesday Boys 9-10 Pool A)

Burnside Junior Boys B  (Wednesday Boys 9-10 Pool B)

Burnside Junior Boys C  (Wednesday Boys 9-10 Pool C)

Burnside Junior Boys D  (Wednesday Boys 9-10 Pool D)

Burnside K  (Wednesday Boys 11-13 Pool A)

Burnside L  (Wednesday Boys 11-13 Pool A)

Burnside M  (Wednesday Boys 11-13 Pool B)

Burnside N  (Wednesday Boys 11-13 Pool B)

Burnside Senior Boys A  (Wednesday Boys 11-13 Pool A)

Burnside Senior Boys B  (Wednesday Boys 11-13 Pool A)

Burnside Senior Boys C  (Wednesday Boys 11-13 Pool B)

Cash Tech  (Sunday Youth A)

Previously Associated Competitions

Cash Tech  (Sunday Youth B)

Cashmere A  (Wednesday Boys 11-13 Pool A)

Cashmere A  (Secondary School Tournament Boys 11-13 Pool A)

Cashmere B  (Wednesday Boys 11-13 Pool A)

Cashmere Black  (Wednesday Boys 11-13 Pool B)

Cashmere Black  (Wednesday Boys 9-10 Pool B)

Cashmere Blue  (Wednesday Boys 9-10 Pool B)

Cashmere Girls A  (Secondary School Tournament Open Girls)

Cashmere Girls A  (Wednesday Girls Open Grade)

Cashmere Gold  (Wednesday Boys 9-10 Pool A)

Cashmere Gold  (Wednesday Girls Open Grade)

Cashmere Gold  (Wednesday Boys 11-13 Pool B)

Cashmere Maroon  (Wednesday Boys 11-13 Pool A)

Cashmere Maroon  (Wednesday Girls Open Grade)

Cashmere Maroon  (Wednesday Boys 11-13 Pool A)

Cashmere Maroon  (Wednesday Boys 9-10 Pool C)

Cashmere Red  (Wednesday Boys 9-10 Pool D)

Cashmere White  (Wednesday Boys 9-10 Pool D)

Cathedral College   (Wednesday Boys 11-13 Pool B)

Catunda Futsal Club II  (Sunday Senior Division 1)

Denghy Fever  (Sunday Senior Division 1)

Diablos Fc  (Sunday Youth C)

Previously Associated Competitions

Diablos Fc  (Sunday Juniors A)

Electric Blue  (Wednesday Mixed)

FC Bahías  (Sunday Youth C)

Previously Associated Competitions

FC Bahías  (Sunday Youth B)

FC LUCE  (Wednesday Mens)

Footy Ninjas  (Sunday Youth B)

Previously Associated Competitions

Footy Ninjas  (Sunday Youth C)

Futsaljas  (Wednesday Mixed)

Greymouth High School A  (Secondary School Tournament Boys 11-13 Pool A)

Greymouth High School B  (Secondary School Tournament Boys 11-13 Pool B)

Previously Associated Competitions

Greymouth High School B  (Secondary School Tournament Boys 11-13 Pool A)

High Voltage  (Sunday Youth A)

Previously Associated Competitions

High Voltage  (Sunday Youth B)

JJAMZ'S Team  (Sunday Youth C)

Previously Associated Competitions

JJAMZ'S Team  (Sunday Juniors A)

KFC FC  (Sunday Youth A)

Kickin Blastz  (Sunday Youth A)

Licorice Allsorts  (Sunday Senior Division 1)

Lincoln High School Junior Boys  (Wednesday Boys 9-10 Pool B)

Lincoln High School Senior Boys  (Secondary School Tournament Boys 11-13 Pool A)

Linwood College Junior Boys  (Wednesday Boys 9-10 Pool A)

Linwood College Junior Boys  (Secondary School Tournament Boys 9-10)

Linwood College Senior Boys A  (Wednesday Boys 11-13 Pool A)

Linwood College Senior Boys A  (Secondary School Tournament Boys 11-13 Pool B)

Previously Associated Competitions

Linwood College Senior Boys A  (Secondary School Tournament Boys 11-13 Pool A)

Linwood College Senior Boys B  (Wednesday Boys 11-13 Pool B)

Linwood College Womens  (Wednesday Girls Open Grade)

Linwood College Year 9 A  (Wednesday Boys 9-10 Pool B)

Linwood College Year 9 B  (Wednesday Boys 9-10 Pool C)

Madrid  (Sunday Youth B)

Previously Associated Competitions

Madrid  (Sunday Youth C)

Mainland Misfits  (Wednesday Mixed)

Marian Magic  (Sunday Youth A)

Previously Associated Competitions

Marian Magic  (Sunday Youth B)

Marian Magic  (Secondary School Tournament Open Girls)

Middleton Grange A  (Wednesday Boys 11-13 Pool B)

Middleton Grange Y10  (Wednesday Boys 9-10 Pool C)

Middleton Grange Y9  (Wednesday Boys 9-10 Pool D)

Mighty 5  (Sunday Youth B)

Previously Associated Competitions

Mighty 5  (Sunday Youth C)

Mini Messies  (Sunday Youth C)

Nameless   (Sunday Senior Division 2)

Nomad 7  (Sunday Youth A)

Not sure  (Wednesday Mens)

Papanui High school  (Secondary School Tournament Boys 11-13 Pool A)

Papanui High School  (Secondary School Tournament Boys 11-13 Pool B)

Previously Associated Competitions

Papanui High School  (Secondary School Tournament Boys 11-13 Pool A)

Pele's Team  (Wednesday Mixed)

Phantom Five  (Sunday Youth B)

Possums  (Sunday Senior Division 2)

Possums  (Wednesday Mixed)

R1+X  (Sunday Youth A)

R1+X (Mentors)  (Sunday Senior Division 2)

Real Sociopath  (Wednesday Mens)

Rebels  (Wednesday Mens)

Red Assassins  (Wednesday Mens)

Riccarton   (Wednesday Girls Open Grade)

ronan  (Secondary School Tournament Boys 11-13 Pool A)

Rudolf Steiner  (Secondary School Tournament Boys 9-10)

Rudolf Steiner A  (Wednesday Boys 11-13 Pool A)

Saints FC  (Sunday Senior Division 2)

sheree  (Secondary School Tournament Boys 11-13 Pool A)

Shirley Boys High School  (Wednesday Boys 11-13 Pool A)

Shirley Boys High School  (Sunday Senior Division 2)

Shirley Boys High School  (Secondary School Tournament Boys 9-10)

Shirley Boys High School  (Secondary School Tournament Boys 11-13 Pool B)

Previously Associated Competitions

Shirley Boys High School  (Secondary School Tournament Boys 11-13 Pool A)

Shirley Boys High School A  (Wednesday Boys 9-10 Pool A)

Shirley Boys High School B  (Wednesday Boys 9-10 Pool C)

Previously Associated Competitions

Shirley Boys High School B  (Wednesday Boys 9-10 Pool D)

Shirley Boys High School Y11  (Wednesday Boys 11-13 Pool B)

Smurfs  (Sunday Senior Division 2)

Spanish Giants  (Sunday Youth B)

Previously Associated Competitions

Spanish Giants  (Sunday Youth C)

Spirit 7  (Sunday Youth B)

Previously Associated Competitions

Spirit 7  (Sunday Youth C)

St Andrew's College  (Sunday Senior Division 2)

St Andrew's College A  (Wednesday Girls Open Grade)

St Andrew's College B  (Wednesday Girls Open Grade)

St Andrew's College Girls Team 1  (Secondary School Tournament Open Girls)

St Andrew's College Girls Team 2  (Secondary School Tournament Open Girls)

St Andrew's College Highlanders  (Wednesday Boys 11-13 Pool A)

St Andrew's College Junior A  (Wednesday Boys 9-10 Pool A)

Previously Associated Competitions

St Andrew's College Junior A  (Wednesday Boys 9-10 Pool C)

St Andrew's College Junior B  (Wednesday Boys 9-10 Pool D)

St Andrew's College Junior Boys Team 1  (Secondary School Tournament Boys 9-10)

St Andrew's College Junior Boys Team 2  (Secondary School Tournament Boys 9-10)

St Andrew's College Senior Boys Team 1  (Secondary School Tournament Boys 11-13 Pool A)

St Andrew's College Senior Boys Team 2  (Secondary School Tournament Boys 11-13 Pool A)

St Andrew's College Thistles  (Wednesday Boys 11-13 Pool B)

St Andrew's College Year 10 Highlanders  (Wednesday Boys 9-10 Pool C)

Previously Associated Competitions

St Andrew's College Year 10 Highlanders  (Wednesday Boys 9-10 Pool A)

St Bede's College Year 11  (Wednesday Boys 11-13 Pool B)

St Bede's College Year 9 - 10  (Wednesday Boys 9-10 Pool C)

ST Thomas Junior  (Wednesday Boys 9-10 Pool B)

St Thomas Senior   (Wednesday Boys 11-13 Pool A)

Steiner  (Wednesday Boys 9-10 Pool A)

TEST  (Sunday Juniors A)

The Bye  (Wednesday Girls Open Grade)

Previously Associated Competitions

The Bye  (Sunday Youth B)

The Mavericks  (Sunday Youth B)

Previously Associated Competitions

The Mavericks  (Sunday Youth A)

The Recruits  (Wednesday Mens)

The Team  (Sunday Youth B)

ThunderShotz  (Sunday Youth C)

Thunderstrikz  (Sunday Youth A)