2010

Under 6 Gold
Crowdey Hayden
Hull Ben
Royal Connor
Southey Tyler
Tobin Tallis
Stibbs Bailey
Moore Jason
Bush Dylan
Baillie Keilin
Coach: Wade Donald


Under 6 Green
Dawson Ethan
Jensen Sebastian
Page Jett
Yates Jack
Cox Ethan
Robertson Brock
Kupuc Malchi
Abdul-Rahman Shannon
Coach: Wade Donald


Under 7
Faulks Connor
Fulmer Trayeden
Roper Connor
Eastaughffe Darcy
Robertson Tyreece
Ware Malachi
Bowater Tryel
Figg Brody
Weldon Mathew
Woodman Caiden
Appleby Cohen
Bush (McKay) Dylan
Kris Tanu
Coach: Clayton Figg


Under 8
Kennedy Rasheed
Armstrong Bailie
Lenz Delcan
Brennan Sam
Cleal Maxwell
Daly Christian
Frazer Trey
Bennett Jack
Colley Alexander
Lindsay Brodie
Sibley Matthew
Johnson Alfred
Coach: Glen Armstrong


Under 9
Barnes Dean
Blakeney Hayden
costello Monny
Eagles Ashley
Edmond Caleb
Fulmer Corey
Irvine Mitchell
Kutek Radley
Lawrence Sonny
Loadsman Jesse
Nugent Jemma
O`Dwyer Callum
Philp Brenton
Pople Jack
Roberts Heath
Smith Connor
Hankin Benjamin
Reardon Blake
Coach: Ray Philp


Under 10
Albertella Tobias
Bishop Bradley
Bolton Jai
Bryant Bailey
Cooke Taj
Croton Ethan
Dawson Drew
Delany Jack
Donovan Cody
Hurst Lochlan
King Izaac
Le Masurier Korey
Mc Clelland Caine
Poore Zakary
Reid Christopher
McLachlan(Stokes) Bailey
Wellby Kyrin
Hankin Amos
Seden Joequan
Coach: Ray Bolton


Under 11
Briggs Bradley
Burling William
Choolburra Callum
Delaney Jarryd
Gudge Dylan
Viney (Hawes) Brody
Hucker Jacob
Hughes Dylan
Lawrence Denzel
Martin Matthew
Mairu Shai-anne
Myers Ashton
O`Dwyer Lachlan
Pelling Charles
Preuss Connor
Reardon Larz
Sam Mislam
Costello Cliffy
Wyles Deja
Coach: Jason Cahill


Under 12
Blakeney Clayton
Cook Jason
Gigliotti Braden
Hallen Matthew
Hurst Cameron
Iosefo Kele
Jeffrey Jarrod
McSweeney Jordan
Pryor Jeremy
McDougall Alex
Morris Jaidyn
Walduck-Gudge Mitchell
Dow Nathon
Keioskie Nathan
Bonnell Carl
Roberts Brent
Lingwoodock Adrian
Coach: Cesare Gigliotti


Under 13
Bright Joshua
Bolton Brandon
Cheeseman Jason
Davis Brandon
Douglas Daniel
Dow Damon
Hall Jaak
Frazer Jake
Jefferies Matthew
Kemp Joshua
McGuiness Bailey
Preuss Jarrod
Prince Sean
Philp Jacob
Plummer Kailab
Sam Waylon
Tyrell Joshua
Carstein Ousia
Hay Jack
Bulter Jarrod
Coach: Ray Philp


Under 14
Cleal Joshua
Bright Matthew
Jeffrey Aidan
Lam Michael
Lockwood Dylan
Mines Joshua
Morris Brendan
Poore Conner
Ratcliffe James
Remfrey Jordon
Telford Haidyn
Wyatt Nathan
Samson Jacob
Hicks Jacob
Wellby Braydon
Sutton Christopher
Reto Zion
Evar(smallwood) Jarrick
Coach: Anthony Poore


Under 15
Carman Daniel
Blackburn Trent
Blanchard Terry
Chaffey Dean
Feldt Harley
Ferguson Todd
Fulmer Kristopher
Giles Trent
Hero John-Henry
Irwin Matthew
Marshall Jaiden
Mitchell Juran
Nielsen Joshua
Preuss Braydon
Pryor Brandon
Smith Ryan
Wayne Joel
Kerr Keinan
Ahmat Nathan
Coach: Steve Feeney



Comments

Comment Guidelines: The SportingPulse Network is made up of players, families and passionate sports followers like you who have a strong opinion about sport. That's great - we want you to have your say and share your thoughts with the world. However, we have a few rules that you must follow to keep it fun for all. Please don't be rude, abusive, swear or vilify others. Apart from some pretty serious sport sanctions, we also can ban you and report you if things get out of hand. So play fair and have fun, and thanks for your contribution.

Notice Board

Training times 2014

 
Under 6s - Wednesday 5-5:45pm
Coach - Gary Kratzmann
Manager - Katrina Stocco

Under 7s - Tuesday and Thursday 5-6pm
Coach - Josh Cleal

Under 8s - Tuesday and Thursday 5-6pm
Coach - Tony Poore.

Under 9s - Tuesday and Thursday 5-6pm
Coach - Ben Stocco
First aid officer - Bobbie-Jean Casey

Under 10s - Wednesday and Friday 5-6pm
Coach - Dianne Dunn

Under 11s - Tuesday and Thursday 5-6pm
Coach - Luke Mathieson
Manager - Monica Roper

Under 12s - Tuesday and Thursday 5-6pm
Coach - Kieth Homer

Under 13s - Tuesday and Thursday 5-6:30pm
Coach - Terrence Whyte

Training has started for all teams except under 6s who start on the 26th Feb.

 If anyone is interested in still becoming a coach they can apply this year and be an assistant coach.

URJRL Contact List for 2013

Rams Contacts 2014

President: Glen Armstrong
Mobile: 0401696643
Email: glen.armstrong@dawsonnq.com.au

Vice President: Shaun Weldon
Mobile: 0417403225
Email: shaun.weldon@hotmail.com

Secretary: Bobbie-Jean Casey
Mobile: 0412723825
Email: upperrossrams@hotmail.com

Treasurer: Abbey Briant
Mobile:
Email:

Registrar: Terrence Whyte
Mobile: 0437183585
Email: tjjw79@gmail.com

Grant Coordinator:   Kelly Armstrong and Abbey Bryant
Mobile:
Email:

Fundraising Coordinator: Kelly Armstrong
Mobile: 0410847038
Email: Kelly-armstrong1@hotmail.com

Coaching Coordinator: Ray Philp
Mobile: 0427007736
Email: raymondphilp@bigpond.com

General Committee:     
Ben Stocco
Dianne Dunn

Website Editor - Dennis (Retread) Righetti
Mobile: 0407 132 986
Email: tigertread@bigpond.com

Clubhouse contact details:
Phone: 07 4789 2262    
Email: upperrossrams@hotmail.com
Postal: PO Box 10038 RAMUSSEN QLD 4815

Rugby League News