Capital Football
Club Websites
Support
Passport Sign in
Support
Sign out
Capital Football
/
Men's Division 2
Filter by season
2022
2021 - 2022
2021
2020 - 2021
2020
2019 - 2020
2019
2018 - 2019
2018
2017 - 2018
2017
2016 - 2017
2016
2015 - 2016
2015
2014 - 2015
2014
2013 - 2014
2013
2012 - 2013
2012
2011 - 2012
2011
Filter by competition
Select a Competition
2015 Womens Combined 17/19 Pre Season Shield
2015 Womens Federation Cup
ActewAGL Girls U12 Division 1/2
ActewAGL Girls U12 Division 2/3
ActewAGL Girls U13 Division 1
ActewAGL Girls U13 Division 2
ActewAGL Girls U13 Division 3
ActewAGL Girls U14 Division 1
ActewAGL Girls U14 Division 2
ActewAGL Girls U16 Division 1
ActewAGL Girls U16 Division 2
ActewAGL Girls U16 Division 3
ActewAGL Girls U18 Division 1/2
ActewAGL Girls U18 Division 3
ActewAGL Open U12 Division 1
ActewAGL Open U12 Division 2 Blue
ActewAGL Open U12 Division 2 Gold
ActewAGL Open U12 Division 3 Blue
ActewAGL Open U12 Division 3 Gold
ActewAGL Open U13 Division 1
ActewAGL Open U13 Division 2 Blue
ActewAGL Open U13 Division 2 Gold
ActewAGL Open U13 Division 3
ActewAGL Open U14 Division 1
ActewAGL Open U14 Division 2 Blue
ActewAGL Open U14 Division 2 Gold
ActewAGL Open U14 Division 3
ActewAGL Open U15 Division 1
ActewAGL Open U15 Division 2
ActewAGL Open U15 Division 3
ActewAGL Open U16 Division 1
ActewAGL Open U16 Division 2 Blue
ActewAGL Open U16 Division 2 Gold / 3
ActewAGL Open U18 Division 1
ActewAGL Open U18 Division 2
ActewAGL Open U18 Division 3
AIA Vitality MiniRoos Girl U11 Blue
AIA Vitality MiniRoos Girl U11 Red
AIA Vitality MiniRoos Girl U11 White
AIA Vitality MiniRoos Girls U10 Blue
AIA Vitality Miniroos Girls U10 Red
AIA Vitality MiniRoos Girls U10 White
AIA Vitality Miniroos Open U10 Black
AIA Vitality MiniRoos Open U10 Blue
AIA Vitality MiniRoos Open U10 Green
AIA Vitality MiniRoos Open U10 Red
AIA Vitality MiniRoos Open U10 White
AIA Vitality MiniRoos Open U10 Yellow
AIA Vitality Miniroos Open U11 Black
AIA Vitality MiniRoos Open U11 Blue
AIA Vitality MiniRoos Open U11 Green
AIA Vitality MiniRoos Open U11 Red
AIA Vitality MiniRoos Open U11 White
AIA Vitality MiniRoos Open U11 Yellow
Futsal Men's Div 1 North
Futsal Men's Div 2 North ANU Mon
Futsal Men's Div 3 North ANU
Futsal Men's Div 3/4 North UC
Futsal Men's Div 4 North ANU Blue
Futsal Men's Div 4 North ANU Fri
Futsal Men's Div 4 North ANU Gold
Futsal Men's Div 5 North ANU Fri
Futsal Men's Div 5 North GC
Futsal Men's Div 5 South
Futsal Mixed Div 2
Futsal Women's Div 1-3
Men's Capital League
Men's Capital League Reserves
Men's Division 1
Men's Division 2
Men's Division 3
Men's Division 4
Men's Division 5
Men's Division 6
Men's Division 7
Men's Division 8
Men's Division 9
Men's Gold Division
Men's Masters - O45
Men's Masters Division 1/2
Men's Masters Division 3
Men's Masters Division 4
Women's Capital League / Division 1
Women's Division 2
Women's Division 3
Women's Division 4
Women's Gold Division
Women's Masters
Fixtures/Results
Men's Division 2
Fixture
Results
Ladder
Stats
Sync to Calendar
Change stats grouping
Scoring Summary
Scoring Summary
Player Name
Team
M
GOALS
YC
RC
D Sparrow
ANU FC - Div 2
13
20
2
C Mcfarlane
Belconnen - Div 1
19
16
1
W Arndt
ANU FC - Div 2
14
14
L Mandapat
Belconnen - Div 1
17
13
1
G Bullock
Belconnen - Div 1
19
11
1
J Hart
Lanyon - Div 2
15
11
C Pyke
Weston Molonglo - Div 2
15
8
I Burgess
Belsouth - Div 2
13
8
1
1
N Gilson
Narrabundah - Div 2
16
8
2
A Page
Narrabundah - Div 2
17
7
2
D Wynn
Belconnen - Div 1
19
7
A Cunynghame
Belconnen - Div 1
15
6
1
J O'Leary
Burns Blue - Div 3
11
5
L Cole
Burns Blue - Div 3
14
5
A Alharthi
Belconnen - Div 1
10
4
A Wilke-Holden
GWC Stags - Div 2
17
4
2
B Sheard
Belconnen - Div 1
19
4
D Anstee
Canberra City - Div 2
16
4
2
N Wadham
Belsouth - Div 2
10
4
S Satchell
Burns Blue - Div 3
15
4
T Hawketts
Belsouth - Div 2
15
4
A Kaufhold
Canberra City - Div 2
18
3
C Middlemis
Belconnen - Div 1
19
3
D Milczarek
Canberra City - Div 2
18
3
6
D Leach
Burns Blue - Div 3
17
3
1
1
G Smith
Belconnen - Div 1
18
3
J Melloy
Belsouth - Div 2
12
3
4
J Whittingham
Canberra City - Div 2
6
3
J Madgwick
Canberra City - Div 2
13
3
1
M Coggan
Lanyon - Div 2
15
3
N Seefried
Canberra City - Div 2
12
3
O Fofanah
Weston Molonglo - Div 2
16
3
2
O Muscat
ANU FC - Div 2
12
3
1
S Mcnair
Lanyon - Div 2
14
3
T Peixoto
ANU FC - Div 2
14
3
5
W I Hotchkiss
Canberra City - Div 2
13
3
4
C Phillips
Burns Blue - Div 3
18
2
2
D Cavanagh
Narrabundah - Div 2
15
2
D Grigg
Canberra City - Div 2
12
2
1
D Bartone
ANU FC - Div 2
14
2
D Alexandrow-Ridley
Belsouth - Div 2
13
2
3
E Liew
Narrabundah - Div 2
16
2
1
F Owen
GWC Stags - Div 2
13
2
1
J Morgan
Burns Blue - Div 3
9
2
1
J Howes
ANU FC - Div 2
6
2
1
J Mutton
GWC Stags - Div 2
14
2
J Manley
ANU FC - Div 2
13
2
2
M Hicks
Canberra City - Div 2
18
2
4
M O'Donnell
GWC Stags - Div 2
17
2
N Smith
Lanyon - Div 2
11
2
1
O Freestone
ANU FC - Div 2
14
2
1
P Mullens
ANU FC - Div 2
3
2
P Dexter
Canberra City - Div 2
19
2
S Masters
Weston Molonglo - Div 2
16
2
T Cochrane
ANU FC - Div 2
7
2
T Skinner
Narrabundah - Div 2
16
2
4
A Mills
Burns Blue - Div 3
11
1
A Walker
Narrabundah - Div 2
14
1
2
A Johnston
Weston Molonglo - Div 2
1
1
A Bush
Belconnen - Div 1
14
1
A Mclaren
Canberra City - Div 2
11
1
4
A Shaw
Narrabundah - Div 2
17
1
3
A Tankey
Weston Molonglo - Div 2
13
1
1
A Patterson
Belsouth - Div 2
12
1
A Tomas
Burns Blue - Div 3
1
1
B Hall
Canberra City - Div 2
14
1
4
1
B Nedanoski
GWC Stags - Div 2
4
1
B Donnelly
Lanyon - Div 2
10
1
B Res
Burns Blue - Div 3
5
1
D Jones
GWC Stags - Div 2
18
1
D Rodriguez
Belsouth - Div 2
3
1
1
E Gilson
Narrabundah - Div 2
14
1
1
H Skates
GWC Stags - Div 2
18
1
1
H Thurbon
GWC Stags - Div 2
6
1
J Norman
Belconnen - Div 1
19
1
1
J Bellchambers
Narrabundah - Div 2
10
1
3
J Mutton
GWC Stags - Div 2
8
1
J Chandra
Narrabundah - Div 2
13
1
J Pender
Weston Molonglo - Div 2
2
1
J Reynolds
Lanyon - Div 2
12
1
J Damiano
Belsouth - Div 2
3
1
L Mcdonald
GWC Stags - Div 2
17
1
M Bosworth
Canberra City - Div 2
18
1
2
M Corey
Weston Molonglo - Div 2
5
1
M Fawkner
Belconnen - Div 1
17
1
2
M Watson
Lanyon - Div 2
9
1
M Moss
Lanyon - Div 2
11
1
1
P Sauerwald
Belsouth - Div 2
6
1
P Hancock
Weston Molonglo - Div 2
15
1
P Spiller
Weston Molonglo - Div 2
3
1
P Tonna
Belconnen - Div 1
1
1
S Macintyre
ANU FC - Div 2
1
1
S Barber
Weston Molonglo - Div 2
15
1
S Ning
Weston Molonglo - Div 2
1
1
S Kaleb
ANU FC - Div 2
11
1
T Mantel
Lanyon - Div 2
10
1
T Pagett
Weston Molonglo - Div 2
5
1
Y Mohamed
Narrabundah - Div 2
16
1
2
A O'Donnell
GWC Stags - Div 2
17
1
A Fallace
Burns Blue - Div 3
15
A Gorringe
Narrabundah - Div 2
16
A Heath
Lanyon - Div 2
12
A Parkin
ANU FC - Div 2
15
A Woods
Weston Molonglo - Div 2
11
A Isaacson
Weston Molonglo - Div 2
14
A J Jagarinec
Belconnen - Div 1
2
1
A Dziouba
Burns Blue - Div 3
5
A Groves
Belsouth - Div 2
16
1
A Khan
Weston Molonglo - Div 2
17
1
B Abdelrahman
Belconnen - Div 1
1
B Miller
Lanyon - Div 2
14
1
B Greig
Weston Molonglo - Div 2
3
B Stephenson
GWC Stags - Div 2
2
B Poile
GWC Stags - Div 2
9
1
B Read
Burns Blue - Div 3
13
B Sillis
Canberra City - Div 2
8
B Mackey
Lanyon - Div 2
1
C Lees
Weston Molonglo - Div 2
8
1
C Wickham
Burns Blue - Div 3
13
C Martin
Belsouth - Div 2
12
C Osborne
Canberra City - Div 2
2
1
C Araya
Belsouth - Div 2
1
C Diamond
Burns Blue - Div 3
17
C Herd
Burns Blue - Div 3
9
1
C Meng
ANU FC - Div 2
1
C Cosgrove
GWC Stags - Div 2
3
C Ferdinands
Lanyon - Div 2
13
C Sanderson
ANU FC - Div 2
11
C Grocock
Burns Blue - Div 3
17
1
D Blanco
Weston Molonglo - Div 2
6
1
D Kim
Narrabundah - Div 2
14
D Williams
Burns Blue - Div 3
6
D Kennedy
GWC Stags - Div 2
18
D Cotter
Lanyon - Div 2
2
D Maddock
GWC Stags - Div 2
2
E Eyers
ANU FC - Div 2
1
E Hazelwood
Canberra City - Div 2
4
E J Tan
ANU FC - Div 2
4
E Read
Canberra City - Div 2
1
F Sarchion
Belsouth - Div 2
1
F Calabria
Lanyon - Div 2
1
G Wade
Lanyon - Div 2
1
G Pendlebury
ANU FC - Div 2
1
G Mckay
Canberra City - Div 2
1
G Pugh
Narrabundah - Div 2
2
H Stewart
Lanyon - Div 2
1
I Walker
Burns Blue - Div 3
6
J Spurgin
Burns Blue - Div 3
10
J Winters
GWC Stags - Div 2
17
J Stephenson
GWC Stags - Div 2
17
2
J Downie
Lanyon - Div 2
1
J Gill
Canberra City - Div 2
1
J Hawketts
Belsouth - Div 2
14
3
J Maloney
Burns Blue - Div 3
12
J Phillips
ANU FC - Div 2
1
J Taylor
Weston Molonglo - Div 2
1
J Wardle
Burns Blue - Div 3
13
J Watt
Weston Molonglo - Div 2
7
J Wojna
ANU FC - Div 2
1
J Adams
Weston Molonglo - Div 2
6
J Twaddell
GWC Stags - Div 2
1
J Broadbent
GWC Stags - Div 2
6
J Scott
Belsouth - Div 2
15
J Harris
Belconnen - Div 1
19
J Mackie
Lanyon - Div 2
11
J Magan
Belconnen - Div 1
13
J Italiano
Burns Blue - Div 3
1
J Baird
GWC Stags - Div 2
1
J Ely
ANU FC - Div 2
8
J Maclean
Canberra City - Div 2
19
3
J Bradfield
Belsouth - Div 2
7
J Burgess
Belsouth - Div 2
14
1
J Reakes
Canberra City - Div 2
3
J Watling
GWC Stags - Div 2
1
J Albert
Belsouth - Div 2
2
K Huynh
Lanyon - Div 2
10
K Jakubaszek
Narrabundah - Div 2
13
L Delorenzo
Lanyon - Div 2
1
L Signor
Burns Blue - Div 3
6
M Fletcher
Belconnen - Div 1
17
2
M Laybutt
UC Pumas - Div 2
1
M Koeck
ANU FC - Div 2
10
M Delves
ANU FC - Div 2
14
2
M Foote
Lanyon - Div 2
1
M Hess
Narrabundah - Div 2
6
M Hooper
Narrabundah - Div 2
2
M Keighley
Weston Molonglo - Div 2
8
M Leemhuis
Weston Molonglo - Div 2
12
2
M Plevey
Belsouth - Div 2
16
2
M Wood
Lanyon - Div 2
2
M West
Weston Molonglo - Div 2
13
M Robertson
Canberra City - Div 2
1
M Moroney
GWC Stags - Div 2
4
3
N Bopping
GWC Stags - Div 2
5
N Thurbon
GWC Stags - Div 2
16
N Broughton
Belconnen - Div 1
14
N Crawford
GWC Stags - Div 2
2
N Grant
Lanyon - Div 2
3
1
N Hawkins
Canberra City - Div 2
7
1
N Houston
Narrabundah - Div 2
2
N Rixon
Lanyon - Div 2
3
O Pena
Narrabundah - Div 2
18
1
O Sharafshahi
Lanyon - Div 2
12
P Dwyer
Weston Molonglo - Div 2
8
2
P Ryan
Burns Blue - Div 3
7
P Papathanasiou
ANU FC - Div 2
8
P Soldo
Lanyon - Div 2
1
P Lyristakis
Weston Molonglo - Div 2
11
R Ratnayake
Belconnen - Div 1
17
4
R Naumovski
Canberra City - Div 2
14
R Eddy
GWC Stags - Div 2
2
R Dorsett
GWC Stags - Div 2
1
1
R Illingworth
ANU FC - Div 2
7
R S Farina
Lanyon - Div 2
3
R Allen
Weston Molonglo - Div 2
3
R Burns
Lanyon - Div 2
10
R Gardner
GWC Stags - Div 2
6
R Owens
Narrabundah - Div 2
14
1
S Crittenden
Weston Molonglo - Div 2
8
S Haig
ANU FC - Div 2
1
S Hatton
Weston Molonglo - Div 2
8
1
S Groves
Belsouth - Div 2
14
3
1
S Keinan
Narrabundah - Div 2
13
1
S Cullen
ANU FC - Div 2
4
S Duggan
ANU FC - Div 2
7
S Campbell
Belconnen - Div 1
14
S Howe
Canberra City - Div 2
16
1
S Rixon
Lanyon - Div 2
3
T Kanazawa
Lanyon - Div 2
5
T Merkoureas
Belsouth - Div 2
14
1
T Larobina-Fallace
Lanyon - Div 2
1
T Maloney
Burns Blue - Div 3
15
1
T Storey
Burns Blue - Div 3
16
T Suthayakhom
Burns Blue - Div 3
1
W J Miles
ANU FC - Div 2
11
W Schneider
Belsouth - Div 2
1
* Player played for multiple teams in same competition
Turn your favourite sports memories into
A FREE NFT!
Use code:
GAMEDAY
Get Started