2024 Eltham Dandenong Junior Basketball Tournament
Support
Passport Sign in
Support
Sign out
Eltham Dandenong Junior Basketball Tournament
/
Boys Under 16 B3 (Dandenong)
Filter by season
2024
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2023
Filter by competition
Select a Competition
Boys Under 10 B (Dandenong)
Boys Under 10 B (Eltham)
Boys Under 10 C (Dandenong)
Boys Under 10 C (Eltham)
Boys Under 12 A
Boys Under 12 AR (Dandenong)
Boys Under 12 AR (Eltham)
Boys Under 12 B1 (Dandenong)
Boys Under 12 B1 (Eltham)
Boys Under 12 B2 (Dandenong)
Boys Under 12 B2 (Eltham)
Boys Under 12 B3 (Dandenong)
Boys Under 12 B3 East (Eltham)
Boys Under 12 B3 North (Eltham)
Boys Under 12 B4 (Dandenong)
Boys Under 12 B4 Central (Eltham)
Boys Under 12 B4 North (Eltham)
Boys Under 12 B5 (Dandenong)
Boys Under 12 C1 (Dandenong)
Boys Under 12 C1 (Eltham)
Boys Under 12 C2 (Dandenong)
Boys Under 12 C2 Central (Eltham)
Boys Under 12 C2 North (Eltham)
Boys Under 12 C3 (Dandenong)
Boys Under 12 C3 (Eltham)
Boys Under 12 C4 (Dandenong)
Boys Under 12 C4 East (Eltham)
Boys Under 12 C4 North (Eltham)
Boys Under 12 C5 (Dandenong)
Boys Under 12 C5 Central (Eltham)
Boys Under 12 C5 North (Eltham)
Boys Under 12 C6 (Dandenong)
Boys Under 12 C6 (Eltham)
Boys Under 12 C7 (Dandenong)
Boys Under 12 C7 (Eltham)
Boys Under 12 C8 (Dandenong)
Boys Under 12 C8 (Eltham)
Boys Under 12 C9 (Dandenong)
Boys Under 12 Domestic 1 (Eltham)
Boys Under 12 Domestic 2 (Eltham)
Boys Under 14 A
Boys Under 14 AR
Boys Under 14 B1 (Dandenong)
Boys Under 14 B1 (Eltham)
Boys Under 14 B2 (Dandenong)
Boys Under 14 B2 (Eltham)
Boys Under 14 B3 (Dandenong)
Boys Under 14 B3 (Eltham)
Boys Under 14 B4 (Dandenong)
Boys Under 14 B4 East (Eltham)
Boys Under 14 B4 North (Eltham)
Boys Under 14 B5 (Dandenong)
Boys Under 14 B5 (Eltham)
Boys Under 14 B6 (Dandenong)
Boys Under 14 B6 (Eltham)
Boys Under 14 BC (Eltham)
Boys Under 14 C1 (Dandenong)
Boys Under 14 C1 East (Eltham)
Boys Under 14 C1 North (Eltham)
Boys Under 14 C10 (Dandenong)
Boys Under 14 C10 (Eltham)
Boys Under 14 C11 (Dandenong)
Boys Under 14 C12 (Dandenong)
Boys Under 14 C2 (Dandenong)
Boys Under 14 C2 (Eltham)
Boys Under 14 C3 (Dandenong)
Boys Under 14 C3 (Eltham)
Boys Under 14 C4 (Dandenong)
Boys Under 14 C4 (Eltham)
Boys Under 14 C5 (Dandenong)
Boys Under 14 C5 (Eltham)
Boys Under 14 C6 (Dandenong)
Boys Under 14 C6 East (Eltham)
Boys Under 14 C6 North West (Eltham)
Boys Under 14 C7 (Dandenong)
Boys Under 14 C7 (Eltham)
Boys Under 14 C8 (Dandenong)
Boys Under 14 C8 (Eltham)
Boys Under 14 C9 (Dandenong)
Boys Under 14 C9 (Eltham)
Boys Under 14 Domestic (Eltham)
Boys Under 16 A
Boys Under 16 AR (Dandenong)
Boys Under 16 AR (Eltham)
Boys Under 16 B1 (Dandenong)
Boys Under 16 B1 (Eltham)
Boys Under 16 B2 (Dandenong)
Boys Under 16 B2 (Eltham)
Boys Under 16 B3 (Dandenong)
Boys Under 16 B3 Central (Eltham)
Boys Under 16 B3 North (Eltham)
Boys Under 16 B4 (Dandenong)
Boys Under 16 B4 East (Eltham)
Boys Under 16 B4 North (Eltham)
Boys Under 16 B5 (Dandenong)
Boys Under 16 B5 Central(Eltham)
Boys Under 16 B5 West (Eltham)
Boys Under 16 B6 (Dandenong)
Boys Under 16 C1 (Dandenong)
Boys Under 16 C1 (Eltham)
Boys Under 16 C2 (Dandenong)
Boys Under 16 C2 East (Eltham)
Boys Under 16 C2 North (Eltham)
Boys Under 16 C3 (Dandenong)
Boys Under 16 C3 (Eltham)
Boys Under 16 C4 (Dandenong)
Boys Under 16 C4 Central (Eltham)
Boys Under 16 C4 West (Eltham)
Boys Under 16 C5 (Dandenong)
Boys Under 16 C5 (Eltham)
Boys Under 16 C6 (Dandenong)
Boys Under 16 C6 East (Eltham)
Boys Under 16 C6 West (Eltham)
Boys Under 16 C7 (Dandenong)
Boys Under 16 C7 (Eltham)
Boys Under 16 C8 (Dandenong)
Boys Under 16 C8 East (Eltham)
Boys Under 16 C8 West (Eltham)
Boys Under 16 C9 (Eltham)
Boys Under 16 Domestic (Dandenong)
Boys Under 16 Domestic (Eltham)
Boys Under 18 A
Boys Under 18 AR1
Boys Under 18 AR2
Boys Under 18 B1 (Dandenong)
Boys Under 18 B1 (Eltham)
Boys Under 18 B2 (Dandenong)
Boys Under 18 B2 Central (Eltham)
Boys Under 18 B2 East (Eltham)
Boys Under 18 B2 West (Eltham)
Boys Under 18 B3 (Dandenong)
Boys Under 18 B3 (Eltham)
Boys Under 18 B4 (Dandenong)
Boys Under 18 B4 Central (Eltham)
Boys Under 18 B4 North (Eltham)
Boys Under 18 B5 (Dandenong)
Boys Under 18 BC (Dandenong)
Boys Under 18 C1 (Dandenong)
Boys Under 18 C1 (Eltham)
Boys Under 18 C2 (Dandenong)
Boys Under 18 C2 (Eltham)
Boys Under 18 C3 (Dandenong)
Boys Under 18 C3 (Eltham)
Boys Under 18 C4 (Dandenong)
Boys Under 18 C4 (Eltham)
Boys Under 18 C5 (Dandenong)
Boys Under 18 C5 (Eltham)
Boys Under 18 C6 (Eltham)
Boys Under 18 C7 (Eltham)
Boys Under 20 A
Boys Under 20 AR
Boys Under 20 B (Dandenong)
Boys Under 20 B (Eltham)
Boys Under 20 C (Dandenong)
Boys Under 20 C (Eltham)
Girls Under 10 B (Dandenong)
Girls Under 10 B (Eltham)
Girls Under 10 C (Dandenong)
Girls Under 10 C (Eltham)
Girls Under 12 A
Girls Under 12 AR (Dandenong)
Girls Under 12 AR (Eltham)
Girls Under 12 B1 (Dandenong)
Girls Under 12 B1 (Eltham)
Girls Under 12 B2 (Dandenong)
Girls Under 12 B2 (Eltham)
Girls Under 12 B3 (Dandenong)
Girls Under 12 B3 (Eltham)
Girls Under 12 B4 (Dandenong)
Girls Under 12 B4 East (Eltham)
Girls Under 12 B4 West (Eltham)
Girls Under 12 C1 East (Eltham)
Girls Under 12 C1 (Dandenong)
Girls Under 12 C1 West (Eltham)
Girls Under 12 C2 (Dandenong)
Girls Under 12 C2 (Eltham)
Girls Under 12 C3 (Dandenong)
Girls Under 12 C3 East (Eltham)
Girls Under 12 C3 West (Eltham)
Girls Under 12 C4 (Dandenong)
Girls Under 12 C5 (Dandenong)
Girls Under 12 Domestic (Eltham)
Girls Under 14 A
Girls Under 14 AR (Dandenong)
Girls Under 14 AR (Eltham)
Girls Under 14 B1 (Dandenong)
Girls Under 14 B1 (Eltham)
Girls Under 14 B2 (Dandenong)
Girls Under 14 B2 (Eltham)
Girls Under 14 B3 (Dandenong)
Girls Under 14 B3 (Eltham)
Girls Under 14 B4 (Dandenong)
Girls Under 14 B4 (Eltham)
Girls Under 14 B5 (Eltham)
Girls Under 14 BC (Dandenong)
Girls Under 14 BC East (Eltham)
Girls Under 14 BC North (Eltham)
Girls Under 14 C1 (Dandenong)
Girls Under 14 C1 (Eltham)
Girls Under 14 C2 (Dandenong)
Girls Under 14 C2 (Eltham)
Girls Under 14 C3 (Dandenong)
Girls Under 14 C3 (Eltham)
Girls Under 14 C4 (Dandenong)
Girls Under 14 C4 (Eltham)
Girls Under 14 C5 (Dandenong)
Girls Under 14 C5 (Eltham)
Girls Under 14 C6 (Dandenong)
Girls Under 14 C6 (Eltham)
Girls Under 14 C7 (Dandenong)
Girls Under 14 C7 (Eltham)
Girls Under 16 A
Girls Under 16 AR
Girls Under 16 B1 (Dandenong)
Girls Under 16 B1 East (Eltham)
Girls Under 16 B1 West (Eltham)
Girls Under 16 B2 (Dandenong)
Girls Under 16 B2 (Eltham)
Girls Under 16 B3 (Dandenong)
Girls Under 16 B3 (Eltham)
Girls Under 16 BC (Dandenong)
Girls Under 16 BC East (Eltham)
Girls Under 16 BC North (Eltham)
Girls Under 16 C1 (Dandenong)
Girls Under 16 C1 East (Eltham)
Girls Under 16 C1 North (Eltham)
Girls Under 16 C2 (Dandenong)
Girls Under 16 C2 (Eltham)
Girls Under 16 C3 (Dandenong)
Girls Under 16 C3 (Eltham)
Girls Under 16 C4 (Dandenong)
Girls Under 16 C4/Domestic (Eltham)
Girls Under 18 A
Girls Under 18 AR (Dandenong)
Girls Under 18 AR (Eltham)
Girls Under 18 B1 (Dandenong)
Girls Under 18 B1 (Eltham)
Girls Under 18 B2 (Dandenong)
Girls Under 18 B2 Central (Eltham)
Girls Under 18 B2 North (Eltham)
Girls Under 18 B3 (Dandenong)
Girls Under 18 C1 (Dandenong)
Girls Under 18 C1 Central (Eltham)
Girls Under 18 C1 North (Eltham)
Girls Under 18 C2 (Dandenong)
Girls Under 18 C2 (Eltham)
Girls Under 20 A
Girls Under 20 B
Fixtures/Results
Boys Under 16 B3 (Dandenong)
Fixture
Results
Ladder
Stats
Sync to Calendar
Change stats grouping
Floor Game Summary
Rebounding Summary
Scoring Summary
Fouls Summary
Scoring Summary
Player Name
Team
M
FGM
3PM
2PM
FTM
PTS
AV PTS
D Murphy
Wyndham B16.2
7
28
10
18
3
69
9.86
D Costea
Wyndham B16.2
7
64
8
56
23
159
22.71
J Phillips
Pakenham B16.1
7
18
8
10
2
46
6.57
A Hooper
Pakenham B16.1
7
20
7
13
2
49
7
H Hodge
Sturt (SA) B16.2
5
9
7
2
2
27
5.4
R Naidu
Casey B16.4
6
18
7
11
3
46
7.67
A Makour
Wyndham B16.2
7
15
6
9
4
40
5.71
O Palmer
Sturt (SA) B16.2
5
6
5
1
7
24
4.8
X D Arcy
Sturt (SA) B16.2
5
11
5
6
3
30
6
C Revell
Sturt (SA) B16.2
5
12
4
8
28
5.6
M Sanson
Shore 15A (NSW)
5
10
4
6
1
25
5
R Zavalianos
Chelsea B16.1
6
12
4
8
2
30
5
B Fereti
Wyndham B16.2
7
16
3
13
7
42
6
J Reginald
Casey B16.4
6
11
3
8
1
26
4.33
L Newton
Shore 15A (NSW)
5
12
3
9
4
31
6.2
O Hurst
Casey B16.4
6
14
3
11
6
37
6.17
C Yeoell
Wyndham B16.2
7
3
2
1
1
9
1.29
C Hallal
Casey B16.4
6
11
2
9
2
26
4.33
G Walsh
Wyndham B16.2
7
5
2
3
12
1.71
H Ardizzon
Wyndham B16.2
7
14
2
12
1
31
4.43
H Brown
Pakenham B16.1
7
9
2
7
6
26
3.71
A Novak
Shore 15A (NSW)
5
3
1
2
2
9
1.8
C Mundy
Shore 15A (NSW)
4
5
1
4
5
16
4
E Kniese
Chelsea B16.1
6
11
1
10
4
27
4.5
E Wilson
Sturt (SA) B16.2
5
4
1
3
9
1.8
F Raven
Pakenham B16.1
7
18
1
17
12
49
7
J Robinson
Wyndham B16.2
7
6
1
5
1
14
2
L Lorenzo
Casey B16.4
6
17
1
16
6
41
6.83
L Mitchell
Sturt (SA) B16.2
5
10
1
9
3
24
4.8
M Lindsey
Chelsea B16.1
6
29
1
28
15
74
12.33
M Nyok
Casey B16.4
6
9
1
8
8
27
4.5
Q Cyrus
Chelsea B16.1
6
5
1
4
11
1.83
R Scott
Pakenham B16.1
7
7
1
6
3
18
2.57
R Allen
Casey B16.4
6
10
1
9
2
23
3.83
W Cook
Chelsea B16.1
6
8
1
7
2
19
3.17
A Webster
Shore 15A (NSW)
4
7
7
1
15
3.75
A Taylor
Sturt (SA) B16.2
5
4
4
2
10
2
B Donnellan
Chelsea B16.1
6
17
17
5
39
6.5
B Gray
Wyndham B16.2
7
25
25
4
54
7.71
C Doan
Sturt (SA) B16.2
5
14
14
6
34
6.8
D Gall
Shore 15A (NSW)
4
1
1
2
0.5
D Martin
Chelsea B16.1
6
7
7
5
19
3.17
E Ojczyk
Chelsea B16.1
6
12
12
5
29
4.83
E Loomes
Pakenham B16.1
7
3
3
1
7
1
F Farrell
Pakenham B16.1
7
43
43
13
99
14.14
H Kessler
Shore 15A (NSW)
5
11
11
5
27
5.4
H Mccredie
Shore 15A (NSW)
1
I Prince
Casey B16.4
6
3
3
2
8
1.33
J Shih
Shore 15A (NSW)
5
13
13
2
28
5.6
J Robinson
Chelsea B16.1
6
8
8
2
18
3
L Hughes
Sturt (SA) B16.2
5
8
8
1
17
3.4
S P Nagarajan
Casey B16.4
6
12
12
11
35
5.83
W Atkinson
Shore 15A (NSW)
5
20
20
6
46
9.2
W Eriya
Pakenham B16.1
7
33
33
4
70
10
W Bryan
Pakenham B16.1
6
* Player played for multiple teams in same competition
Turn your favourite sports memories into
A FREE NFT!
Use code:
GAMEDAY
Get Started