McFetridge Park 2

Venue Address
111 Archers Road

Glenfield
Map Reference
View Venue in Google Maps
Season Fixture for Venue
DATE TIME Competition Name   HOME TEAM   AWAY TEAM  
02/04/16 (Sat) 10:00 (SW 09th Hokianga Div Grading)   Glenfield Leopards 9Ahok   vs   Forrest Hill Germany 9Ahok  
02/04/16 (Sat) 10:30 (SW 09th Hokianga Div Grading)   Glenfield Leopards 9Ahok   vs   Forrest Hill Germany 9Ahok  
02/04/16 (Sat) 11:00 (SW 10th Harbour B Grading)   Glenfield Tornadoes 10Bhar   vs   Birkenhead Belmont 10Bhar  
02/04/16 (Sat) 11:30 (SW 10th Harbour B Grading)   Glenfield Tornadoes 10Bhar   vs   Birkenhead Belmont 10Bhar  
02/04/16 (Sat) 13:00 (NFF Men's 2nd Division) 1     Albany Red M2   def. by   Glenfield Muppets M2
02/04/16 (Sat) 14:45 (NFF O35s 5th Division) 2     Glenfield Cobwebs O35/5   vs   West Auckland Old Farts O35/5
03/04/16 (Sun) 10:45 (NFF Women's 2nd Division) 12     Glenfield Gazelles W2   def.   Norwest United New W2
03/04/16 (Sun) 14:45 (AFF/NFF 19th Sunday Grading Group B) Glenfield Gold 19Sun/2   vs   Birkenhead United 19Sun/2
09/04/16 (Sat) 10:00 (SW 09th Kaipara Div Grading)   Glenfield Pumas 9Bkai   vs   Greenhithe Phoenix 9Bkai  
09/04/16 (Sat) 10:30 (SW 09th Kaipara Div Grading)   Glenfield Pumas 9Bkai   vs   Greenhithe Phoenix 9Bkai  
09/04/16 (Sat) 11:00 (SW 10th Brazil Div A Grading)   Glenfield Cyclones 10Abra   vs   Forrest Hill Chelsea 10Abra  
09/04/16 (Sat) 11:30 (SW 10th Brazil Div A Grading)   Glenfield Cyclones 10Abra   vs   Forrest Hill Chelsea 10Abra  
09/04/16 (Sat) 13:00 (NFF Men's 2nd Division) 3     Glenfield Muppets M2   def. by   Oratia Forrest M2
09/04/16 (Sat) 14:45 (AFF/NFF O40s Conference) 1     Glenfield Harcourts O40C   def. by   Unimount Hawks M40C
10/04/16 (Sun) 10:45 (NFF Women's 2nd Division) 1     Glenfield Chaos W2   def. by   Glenfield Gazelles W2
16/04/16 (Sat) 10:00 (SW 09th Kaipara Div Grading)   Glenfield Pumas 9Bkai   vs   Warkworth Wolverines 9Bkai  
16/04/16 (Sat) 10:00 (SW 09th Manukau Div Grading)   Glenfield Tigers 9Cman   vs   Albany Redbacks 9Cman  
16/04/16 (Sat) 10:30 (SW 09th Kaipara Div Grading)   Glenfield Pumas 9Bkai   vs   Warkworth Wolverines 9Bkai  
16/04/16 (Sat) 10:30 (SW 09th Manukau Div Grading)   Glenfield Tigers 9Cman   vs   Albany Redbacks 9Cman  
16/04/16 (Sat) 11:00 (SW 10th Harbour B Grading)   Glenfield Tornadoes 10Bhar   vs   Albany Aces 10Bhar  
16/04/16 (Sat) 11:30 (SW 10th Harbour B Grading)   Glenfield Tornadoes 10Bhar   vs   Albany Aces 10Bhar  
16/04/16 (Sat) 13:00 (NFF Men's 2nd Division) 5     Glenfield Muppets M2   def.   Ranui Swanson New M2
16/04/16 (Sat) 14:45 (NFF O35s 5th Division) Glenfield Cobwebs O35/5   def. by   Forrest Hill Titans O35/5
17/04/16 (Sun) 10:45 (NFF Women's 2nd Division) 3     Glenfield Chaos W2   def.   Norwest United New W2
17/04/16 (Sun) 14:45 (AFF/NFF 19th Sunday Grading Group B) Glenfield Gold 19Sun/2   def. by   Central United 19Sun/2
23/04/16 (Sat) 13:00 (NFF Men's 2nd Division) 2     Glenfield Re-United M2   def.   Albany Athletic M2
23/04/16 (Sat) 14:45 (AFF/NFF O40s Conference) 1     Glenfield Harcourts O40C   vs   Hibiscus Rovers O40C
30/04/16 (Sat) 10:00 (SW 09th Hokianga Div Grading)   Glenfield Leopards 9Ahok   vs   Birkenhead United Blazers 9Ahok  
30/04/16 (Sat) 10:30 (SW 09th Hokianga Div Grading)   Glenfield Leopards 9Ahok   vs   Birkenhead United Blazers 9Ahok  
30/04/16 (Sat) 11:00 (SW 10th Brazil Div A Grading)   Glenfield Cyclones 10Abra   vs   Oratia Arsenal 10Abra  
30/04/16 (Sat) 11:30 (SW 10th Brazil Div A Grading)   Glenfield Cyclones 10Abra   vs   Oratia Arsenal 10Abra  
30/04/16 (Sat) 13:00 (NFF O35s 4th Division) 2     Glenfield Spider Pigs O35/4   def.   Waitakere Matrix Auto Colour O35/4
30/04/16 (Sat) 14:45 (NFF Men's 5th Division) 4     Glenfield Prefinished Surfaces M5   def.   Waitemata Kingfishers M5
01/05/16 (Sun) 10:45 (NFF Women's 2nd Division) 1     Glenfield Chaos W2   def. by   Hibiscus Coast AA's W2
07/05/16 (Sat) 10:00 (SW 09th Kaipara Div Grading)   Glenfield Pumas 9Bkai   vs   Birkenhead Barnsley 9Bkai  
07/05/16 (Sat) 10:30 (SW 09th Kaipara Div Grading)   Glenfield Pumas 9Bkai   vs   Birkenhead Barnsley 9Bkai  
07/05/16 (Sat) 11:00 (SW 10th Brazil Div A Grading)   Glenfield Cyclones 10Abra   vs   Te Atatu Broncos 10Abra  
07/05/16 (Sat) 11:30 (SW 10th Brazil Div A Grading)   Glenfield Cyclones 10Abra   vs   Te Atatu Broncos 10Abra  
07/05/16 (Sat) 13:00 (NFF Men's 2nd Division) 6     Glenfield Re-United M2   def.   Oratia Forrest M2
07/05/16 (Sat) 14:45 (AFF/NFF O40s Conference) 2     Glenfield Harcourts O40C   def.   Fencibles United M40C
14/05/16 (Sat) 10:00 (SW 09th Hokianga Div Grading)   Glenfield Leopards 9Ahok   vs   Greenhithe Super Strikers 9Ahok  
14/05/16 (Sat) 10:00 (SW 09th Manukau Div Grading)   Glenfield Tigers 9Cman   vs   Birkenhead Brentford 9Cman  
14/05/16 (Sat) 10:30 (SW 09th Hokianga Div Grading)   Glenfield Leopards 9Ahok   vs   Greenhithe Super Strikers 9Ahok  
14/05/16 (Sat) 10:30 (SW 09th Manukau Div Grading)   Glenfield Tigers 9Cman   vs   Birkenhead Brentford 9Cman  
14/05/16 (Sat) 11:00 (SW 10th Harbour B Grading)   Glenfield Tornadoes 10Bhar   vs   Forrest Hill Man U 10Bhar  
14/05/16 (Sat) 11:30 (SW 10th Harbour B Grading)   Glenfield Tornadoes 10Bhar   vs   Forrest Hill Man U 10Bhar  
14/05/16 (Sat) 13:00 (NFF Men's 2nd Division) 1     Glenfield Muppets M2   def. by   Glenfield Re-United M2
14/05/16 (Sat) 14:45 (NFF O35s 5th Division) 2     Glenfield Cobwebs O35/5   def.   Glenfield Internationals O35/5
15/05/16 (Sun) 10:45 (NFF Women's 2nd Division) 2     Glenfield Chaos W2   vs   Ranui Swanson Social W2
21/05/16 (Sat) 10:00 (SW 09th Kaipara Div Grading)   Glenfield Pumas 9Bkai   vs   Albany Fire Eaters 9Bkai  
21/05/16 (Sat) 10:30 (SW 09th Kaipara Div Grading)   Glenfield Pumas 9Bkai   vs   Albany Fire Eaters 9Bkai  
21/05/16 (Sat) 11:00 (SW 10th Brazil Div A Grading)   Glenfield Cyclones 10Abra   vs   East Coast Bays Black 10Abra  
21/05/16 (Sat) 11:30 (SW 10th Brazil Div A Grading)   Glenfield Cyclones 10Abra   vs   East Coast Bays Black 10Abra  
21/05/16 (Sat) 13:00 (NFF Men's 2nd Division) 3     Glenfield Re-United M2   def.   East Coast Bays Syab M2
21/05/16 (Sat) 14:45 (NFF O35s 4th Division) 1     Glenfield Roosters O35/4   def. by   Albany Nortons O35/4
28/05/16 (Sat) 13:00 (NFF Men's 2nd Division) 3     Glenfield Muppets M2   def. by   Albany Athletic M2
28/05/16 (Sat) 14:45 (AFF/NFF O40s Conference) 1     Glenfield Harcourts O40C   vs   Western Springs Hoops M40C
29/05/16 (Sun) 10:45 (NFF Women's 2nd Division) 1     Glenfield Chaos W2   def.   Birkenhead United W2
29/05/16 (Sun)
(19 Sun KO R1)
14:45 (AFF/NFF 19th Sunday KNOCKOUT Cup/Plate) 3     Glenfield Gold 19Sun/2   vs   Franklin United 19Sun/2
04/06/16 (Sat) 10:00 (SW 09th Kaipara Div Grading)   Glenfield Pumas 9Bkai   vs   Birkenhead Blades 9Bkai  
04/06/16 (Sat) 10:30 (SW 09th Kaipara Div Grading)   Glenfield Pumas 9Bkai   vs   Birkenhead Blades 9Bkai  
04/06/16 (Sat) 11:00 (SW 10th Brazil Div A Grading)   Glenfield Cyclones 10Abra   vs   Hibiscus Coast Maradonna 10Abra  
04/06/16 (Sat) 11:30 (SW 10th Brazil Div A Grading)   Glenfield Cyclones 10Abra   vs   Hibiscus Coast Maradonna 10Abra  
04/06/16 (Sat) 12:15 (NFF Challenge Cup) 4     Glenfield Youthz M5   def.   Forrest Hill Third Eleven M5
04/06/16 (Sat) 14:45 (NFF Masters Cup) 7     Glenfield Bazzas O35/1   def.   Waitakere Bosch Car Services O35/1
05/06/16 (Sun)
(AET (FT 1-1))
10:45 (NFF Women's Second Division Cup) 3     Glenfield Gazelles W2   def.   Takapuna AUT Titans W2
11/06/16 (Sat)
(.)
10:00 (SW 09th Hokianga Div Grading)   Glenfield Leopards 9Ahok   vs   North Shore Milan 9Ahok  
11/06/16 (Sat)
(.)
10:00 (SW 09th Manukau Div Grading)   Glenfield Tigers 9Cman   vs   Warkworth Wildcats 9Cman  
11/06/16 (Sat)
(.)
10:30 (SW 09th Hokianga Div Grading)   Glenfield Leopards 9Ahok   vs   North Shore Milan 9Ahok  
11/06/16 (Sat)
(.)
10:30 (SW 09th Manukau Div Grading)   Glenfield Tigers 9Cman   vs   Warkworth Wildcats 9Cman  
11/06/16 (Sat)
(.)
11:00 (SW 10th Wairau Div C Grading)   Glenfield Jaguars 10Cwai   vs   Albany Storms 10Cwai  
11/06/16 (Sat)
(.)
11:30 (SW 10th Wairau Div C Grading)   Glenfield Jaguars 10Cwai   vs   Albany Storms 10Cwai  
11/06/16 (Sat)
(Men's Div 2 Plate, QF)
12:15 (NFF Men's Second Division Cup) 1     Glenfield Muppets M2   def. by   Birkenhead Cake M3
11/06/16 (Sat)
(Masters Combined Cup, QF)
14:45 (NFF Masters Combined Cup) 2     Glenfield Roosters O35/4   def. by   Birkenhead Bonnie Lad O35/3
12/06/16 (Sun)
(Women's Second Div Plate, Semi-Final)
10:45 (NFF Women's Second Division Cup) Glenfield Chaos W2   def. by   Hibiscus Coast AA's W2
18/06/16 (Sat) 10:00 (SW 09th Kaipara Div RE-GRADED)   Glenfield Pumas 9Bkai   vs   East Coast Bays Cleary 9Bkai  
18/06/16 (Sat) 10:30 (SW 09th Kaipara Div RE-GRADED)   Glenfield Pumas 9Bkai   vs   East Coast Bays Cleary 9Bkai  
18/06/16 (Sat) 11:00 (SW 10th All Whites Div A RE GRADED)   Glenfield Cyclones 10Abra   vs   Waitakere City Elliott 10Aall  
18/06/16 (Sat) 11:30 (SW 10th All Whites Div A RE GRADED)   Glenfield Cyclones 10Abra   vs   Waitakere City Elliott 10Aall  
18/06/16 (Sat) 13:00 (NFF Men's 2nd Division) 1     Glenfield Muppets M2   def.   Albany Red M2
18/06/16 (Sat) 14:45 (NFF O35s 5th Division) 4     Glenfield Mutineers O35/5   def.   Glenfield Internationals O35/5
19/06/16 (Sun) 10:45 (NFF Women's 2nd Division) Glenfield Chaos W2   def. by   Takapuna AUT Titans W2
19/06/16 (Sun) 14:45 (AFF/NFF 19th Sunday Div 2 Championship) 1     Glenfield Gold 19Sun/2   def. by   Central United 19Sun/2
02/07/16 (Sat) 13:00 (NFF Men's 2nd Division) 2     Glenfield Re-United M2   vs   North Shore Rangers M2
02/07/16 (Sat) 14:45 (NFF O35s 5th Division) 2     Glenfield Mutineers O35/5   def.   North Shore Hobbs O35/5
09/07/16 (Sat) 10:00 (SW 09th Kaipara Div RE-GRADED)   Glenfield Pumas 9Bkai   vs   North Shore Inter 9Bkau  
09/07/16 (Sat) 10:00 (SW 09th Matangi Div RE-GRADED)   Glenfield Tigers 9Cman   vs   Greenhithe Cool 9Cmat  
09/07/16 (Sat) 10:30 (SW 09th Kaipara Div RE-GRADED)   Glenfield Pumas 9Bkai   vs   North Shore Inter 9Bkau  
09/07/16 (Sat) 10:30 (SW 09th Matangi Div RE-GRADED)   Glenfield Tigers 9Cman   vs   Greenhithe Cool 9Cmat  
09/07/16 (Sat) 11:00 (Girls Combined 13th Grade Div 1 Championship) Glenfield Rovers Opals 13GP/B   def. by   Western Springs Milan 13GP/B
09/07/16 (Sat) 11:00 (SW 10th Mairangi Div B RE GRADED)   Glenfield Tornadoes 10Bhar   vs   East Coast Bays Johnson 10Bhar  
09/07/16 (Sat) 11:30 (SW 10th Mairangi Div B RE GRADED)   Glenfield Tornadoes 10Bhar   vs   East Coast Bays Johnson 10Bhar  
09/07/16 (Sat) 13:00 (NFF Men's 2nd Division) 3     Glenfield Muppets M2   def. by   East Coast Bays Syab M2
09/07/16 (Sat) 14:45 (NFF O35s 4th Division) 2     Glenfield Gringos O35/4   vs   Takapuna Allgood FC O35/4
10/07/16 (Sun) 10:45 (NFF Women's 2nd Division) 1     Glenfield Chaos W2   def. by   Forrest Hill Milford Active W2
10/07/16 (Sun) 14:45 (AFF/NFF 19th Sunday Div 2 Championship) 4     Glenfield Gold 19Sun/2   def.   Franklin United 19Sun/2
16/07/16 (Sat) 13:00 (NFF Men's 2nd Division) Glenfield Re-United M2   vs   Albany Red M2
16/07/16 (Sat) 14:45 (NFF O35s 5th Division) 3     Glenfield War Machine O35/5   def.   Glenfield Internationals O35/5
23/07/16 (Sat) 11:00 (HW 13th Div 3 Championship) 3     Glenfield Thunder 13/3   def.   Greenhithe Rovers 13/3
23/07/16 (Sat) 13:00 (NFF Men's 2nd Division) 2     Glenfield Muppets M2   def.   Albany Humble M2
23/07/16 (Sat)
(Re-scheduled from 2 July)
14:45 (NFF O35s 1st Division) 1     Glenfield Rock O35/1   def. by   East Coast Bays Masters O35/1
30/07/16 (Sat) 13:00 (NFF Men's 2nd Division) 2     Glenfield Re-United M2   def.   Glenfield Muppets M2
30/07/16 (Sat) 14:45 (NFF O35s 4th Division) 4     Glenfield Gringos O35/4   def.   Greenhithe Roaring 40's O35/4
07/08/16 (Sun) 14:45 (AFF/NFF 19th Sunday Div 2 Championship) Glenfield Gold 19Sun/2   def. by   Waitakere City A 19Sun/2
13/08/16 (Sat) 10:00 (SW 09th Kaipara Div RE-GRADED)   Glenfield Pumas 9Bkai   vs   Forrest Hill Italy 9Bkai  
13/08/16 (Sat) 10:30 (SW 09th Kaipara Div RE-GRADED)   Glenfield Pumas 9Bkai   vs   Forrest Hill Italy 9Bkai  
13/08/16 (Sat) 11:00 (SW 10th Mairangi Div B RE GRADED)   Glenfield Tornadoes 10Bhar   vs   Birkenhead Birkdale 10Bmai  
13/08/16 (Sat) 11:30 (SW 10th Mairangi Div B RE GRADED)   Glenfield Tornadoes 10Bhar   vs   Birkenhead Birkdale 10Bmai  
13/08/16 (Sat) 13:00 (NFF Men's 6th Division (CHAMPIONSHIP)) 1     Glenfield Revolution M6   def. by   Albany North End M6
13/08/16 (Sat) 14:45 (NFF O35s 5th Division) Glenfield Cobwebs O35/5   def. by   North Shore Hobbs O35/5
20/08/16 (Sat) 10:00 (SW 09th Hauraki Div RE-GRADED)   Glenfield Leopards 9Ahok   vs   Birkenhead United Busters 9Ahau  
20/08/16 (Sat) 10:00 (SW 09th Matangi Div RE-GRADED)   Glenfield Tigers 9Cman   vs   Kristin United Eagles 9Cman  
20/08/16 (Sat) 10:30 (SW 09th Hauraki Div RE-GRADED)   Glenfield Leopards 9Ahok   vs   Birkenhead United Busters 9Ahau  
20/08/16 (Sat) 10:30 (SW 09th Matangi Div RE-GRADED)   Glenfield Tigers 9Cman   vs   Kristin United Eagles 9Cman  
20/08/16 (Sat) 11:00 (SW 10th Mairangi Div B RE GRADED)   Glenfield Tornadoes 10Bhar   vs   Forrest Hill Villa 10Bmai  
20/08/16 (Sat) 11:30 (SW 10th Mairangi Div B RE GRADED)   Glenfield Tornadoes 10Bhar   vs   Forrest Hill Villa 10Bmai  
20/08/16 (Sat)
(Challenge Cup, QF)
12:15 (NFF Challenge Cup) 1     Glenfield Youthz M5   def.   Albany Colombians M5
20/08/16 (Sat)
(Re-scheduled from 25 June)
14:45 (AFF/NFF O40s Conference) 3     Glenfield Harcourts O40C   def.   Unimount Hawks M40C
27/08/16 (Sat)
(.)
11:00 (SW 10th All Whites Div A RE GRADED)   Glenfield Cyclones 10Abra   vs   East Coast Bays Sands 10Aall  
27/08/16 (Sat)
(.)
11:30 (SW 10th All Whites Div A RE GRADED)   Glenfield Cyclones 10Abra   vs   East Coast Bays Sands 10Aall  
27/08/16 (Sat)
(Re-scheduled from 16 July)
13:00 (NFF O35s 4th Division) 1     Glenfield Roosters O35/4   vs   Greenhithe Roaring 40's O35/4
27/08/16 (Sat)
(Top 4 game 3)
14:45 (NFF O35s 1st Division) Glenfield Bazzas O35/1   def. by   Waitakere Bosch Car Services O35/1
03/09/16 (Sat)
(.)
10:00 (SW 09th Kaipara Div RE-GRADED)   Glenfield Pumas 9Bkai   vs   Warkworth Warriors 9Bkau  
03/09/16 (Sat)
(.)
10:30 (SW 09th Kaipara Div RE-GRADED)   Glenfield Pumas 9Bkai   vs   Warkworth Warriors 9Bkau  
03/09/16 (Sat)
(.)
11:00 (SW 10th Mairangi Div B RE GRADED)   Glenfield Tornadoes 10Bhar   vs   Takapuna Tigers 10Bmai  
03/09/16 (Sat)
(.)
11:30 (SW 10th Mairangi Div B RE GRADED)   Glenfield Tornadoes 10Bhar   vs   Takapuna Tigers 10Bmai  
03/09/16 (Sat)
(Re-scheduled from 25 June)
14:45 (NFF O35s 4th Division)   Glenfield Spider Pigs O35/4   vs   Birkenhead Progressive O35/4