Taharoto Park 1

Venue Address:
Taharoto Road
Takapuna
North Shore City
0622
View Venue in Google Maps

Season Fixture for Venue

DATE TIME Competition Name   HOME TEAM   AWAY TEAM  
01/03/14 (Sat) 15:30 (NFF Mens Northern Pre Season Tournament 2014) 7     Takapuna MPS 2014   def.   Forrest Hill MPS 2014
05/04/14 (Sat) 09:00 (SW 09th Manukau Div Grading)   Takapuna Rams 9/C   vs   East Coast Bays Glamorgan 9/C  
05/04/14 (Sat) 09:30 (SW 09th Manukau Div Grading)   Takapuna Rams 9/C   vs   East Coast Bays Glamorgan 9/C  
05/04/14 (Sat) 10:00 (SW 09th Hokianga Div Grading)   Takapuna Torpedoes 9/A   vs   Waitakere City FC Development 9/A  
05/04/14 (Sat) 10:00 (SW 10th Harbour B Grading)   Hibiscus Coast Maradonna 10/B   vs   Takapuna Leopards 10/B  
05/04/14 (Sat) 10:30 (SW 09th Hokianga Div Grading)   Takapuna Torpedoes 9/A   vs   Waitakere City FC Development 9/A  
05/04/14 (Sat) 10:30 (SW 10th Harbour B Grading)   Hibiscus Coast Maradonna 10/B   vs   Takapuna Leopards 10/B  
05/04/14 (Sat)
(To be played across the half of the No. 1)
11:00 (SW 11th Div 3 Grading) Oratia United Spartans 11/3   def. by   Takapuna Reid 11/3
05/04/14 (Sat)
(To be played across the half of the No. 1)
11:00 (SW 11th Div 5 Grading) Takapuna Hammers 11/5   def. by   Forrest Hill Osasuna 11/5 10 
05/04/14 (Sat) 13:00 (NFF Men's 3rd Division) 2     Takapuna Rosmini M3   def.   Albany RedMen M3
05/04/14 (Sat) 14:45 (NFF Men's 1st Division) 4     Takapuna Boca Seniors M1   def.   Waitakere Vitor M1
06/04/14 (Sun) 10:30 (16th Grade Conference) 2     Takapuna 16Conf   def.   Hibiscus Coast 16Conf
06/04/14 (Sun) 12:30 (NRFL Men's 1st Division Reserves )   Takapuna Reserves M/N1R   vs   North Shore Reserves (NRFL1R)  
06/04/14 (Sun) 14:45 (NRFL Men's 1st Division)   Takapuna M/N1   vs   North Shore United M/N1  
12/04/14 (Sat) 11:00 (SW 10th Harbour B Grading)   Takapuna Leopards 10/B   vs   Glenfield Rovers Orcas 10/B  
12/04/14 (Sat) 11:30 (SW 10th Harbour B Grading)   Takapuna Leopards 10/B   vs   Glenfield Rovers Orcas 10/B  
12/04/14 (Sat) 12:30 (NRFL Men's 1st Division Reserves )   Takapuna Reserves M/N1R   vs   Melville Reserves (NRFL1R)  
12/04/14 (Sat) 14:45 (NRFL Men's 1st Division)   Takapuna M/N1   vs   Melville United AFC (NRFL1)  
15/04/14 (Tue) 10:30 (Auckland Sec Schools KO / Friendlies 2014 )   Westlake Boys High School   vs   Hamilton Boys High School Y9/10  
15/04/14 (Tue) 11:45 (Auckland Sec Schools KO / Friendlies 2014 )   Westlake Boys High School   vs   Hamilton Boys High School 1st XI  
21/04/14 (Mon) 13:00 (NFF Men's 2nd Division) 3     Takapuna Gunners M2   def. by   Glenfield Muppets M2
26/04/14 (Sat) 12:30 (NRFL Men's 1st Division Reserves ) 9     Takapuna Reserves M/N1R   def.   Mangere Reserves (NRFL1R)
26/04/14 (Sat) 14:45 (NRFL Men's 1st Division) 3     Takapuna M/N1   def. by   Mangere Utd (NRFL1)
27/04/14 (Sun) 13:00 (NFF Women's 1st Division) 2     Takapuna W1   def.   West Auckland Reserves W1
03/05/14 (Sat) 10:00 (SW 09th Hokianga Div Grading)   Takapuna Torpedoes 9/A   vs   Birkenhead United Blazers 9/A  
03/05/14 (Sat) 10:30 (SW 09th Hokianga Div Grading)   Takapuna Torpedoes 9/A   vs   Birkenhead United Blazers 9/A  
03/05/14 (Sat) 13:00 (NFF Men's 2nd Division) 2     Takapuna Gunners M2   def. by   Forrest Hill Shorians M2
03/05/14 (Sat) 14:45 (NFF Men's 1st Division) 1     Takapuna Boca Seniors M1   def. by   East Coast Bays Sheehan M1
04/05/14 (Sun) 11:00 (16th Grade Conference) 3     Takapuna 16Conf   def.   Birkenhead United 16Conf
10/05/14 (Sat) 10:00 (SW 09th Manukau Div Grading)   Takapuna Rams 9/C   vs   Forrest Hill Genoa 9/C  
10/05/14 (Sat) 10:30 (SW 09th Manukau Div Grading)   Takapuna Rams 9/C   vs   Forrest Hill Genoa 9/C  
10/05/14 (Sat) 11:00 (SW 10th Harbour B Grading)   Takapuna Leopards 10/B   vs   Albany United Terrors 10/B  
10/05/14 (Sat) 11:30 (SW 10th Harbour B Grading)   Takapuna Leopards 10/B   vs   Albany United Terrors 10/B  
10/05/14 (Sat) 13:00 (NFF Men's 3rd Division) 4     Takapuna Rosmini M3   def.   North Shore Raw M3
10/05/14 (Sat) 14:45 (NFF Men's 1st Division) 1     Takapuna Boca Seniors M1   def. by   Birkenhead Unclean Ltd M1
17/05/14 (Sat) 12:30 (NRFL Men's 1st Division Reserves )   Takapuna Reserves M/N1R   vs   Mt Albert Ponsonby Reserves (NRFL1R)  
17/05/14 (Sat) 14:45 (NRFL Men's 1st Division) 2     Takapuna M/N1   def.   Mt Albert Ponsonby (NRFL1)
18/05/14 (Sun) 11:00 (16th Grade Conference) Takapuna 16Conf   def. by   Manurewa 16Conf
18/05/14 (Sun) 13:00 (NFF Women's 1st Division) 1     Takapuna W1   def.   Oratia United W1
24/05/14 (Sat) 10:00 (SW 09th Hokianga Div Grading)   Takapuna Torpedoes 9/A   vs   Greenhithe Jets 9/A  
24/05/14 (Sat) 10:00 (SW 09th Manukau Div Grading)   Takapuna Rams 9/C   vs   Birkenhead United Bombay 9/C  
24/05/14 (Sat) 10:30 (SW 09th Hokianga Div Grading)   Takapuna Torpedoes 9/A   vs   Greenhithe Jets 9/A  
24/05/14 (Sat) 10:30 (SW 09th Manukau Div Grading)   Takapuna Rams 9/C   vs   Birkenhead United Bombay 9/C  
24/05/14 (Sat) 11:00 (SW 10th Harbour B Grading)   Takapuna Leopards 10/B   vs   East Coast Bays Mason Destroyers 10/B  
24/05/14 (Sat) 11:30 (SW 10th Harbour B Grading)   Takapuna Leopards 10/B   vs   East Coast Bays Mason Destroyers 10/B  
24/05/14 (Sat) 12:00 (HW 13th Div 2 Grading) 5     Takapuna Demons 13/2   def.   Waitakere City FC Development 2 13/2
24/05/14 (Sat) 13:00 (NFF Men's 2nd Division) Takapuna Gunners M2   def. by   Glenfield Juggernaut M2
24/05/14 (Sat) 14:45 (NFF Men's 1st Division) 1     Takapuna Boca Seniors M1   vs   Albany Africans M1
25/05/14 (Sun) 10:45 (NFF Women's 2nd Div Championship) 2     Takapuna Social W2   def.   Oratia Social W2
31/05/14 (Sat) 12:30 (NRFL Men's 1st Division Reserves )   Takapuna Reserves M/N1R   vs   Metro Reserves (NRFL1R)  
31/05/14 (Sat) 14:45 (NRFL Men's 1st Division)   Takapuna M/N1   vs   Metro FC (NRFL1)  
01/06/14 (Sun) 13:00 (NFF Women's 1st Division) 4     Takapuna W1   def.   Te Atatu W1
02/06/14 (Mon)
(Res KO Cup QF)
12:00 (NRFL Reserves Knockout CUP & PLATE) 1     Takapuna Reserves M/N1R   def.   Waitakere Reserves M/NPR
07/06/14 (Sat) 10:00 (SW 11th Div 3 Grading) 2     Takapuna Reid 11/3   def. by   East Coast Bays Reynolds 11/3
07/06/14 (Sat) 11:00 (SW 10th Harbour B RE-GRADED)   Takapuna Leopards 10/B   vs   Hibiscus Coast Maradonna 10/B  
07/06/14 (Sat) 11:30 (SW 10th Harbour B RE-GRADED)   Takapuna Leopards 10/B   vs   Hibiscus Coast Maradonna 10/B  
07/06/14 (Sat) 13:00 (NFF Men's 2nd Division) Takapuna Gunners M2   def. by   Albany The Boys M2
07/06/14 (Sat) 14:45 (NFF Men's 1st Division) 2     Takapuna Boca Seniors M1   vs   Air Force M1
08/06/14 (Sun) 11:00 (16th Grade Conference) 1     Takapuna 16Conf   def. by   Papatoetoe United 16Conf
14/06/14 (Sat) 10:00 (SW 09th Hokianga Div RE-GRADED)   Takapuna Torpedoes 9/A   vs   Waitakere City FC Development 9/A  
14/06/14 (Sat) 10:00 (SW 09th Manukau Div RE-GRADED)   Takapuna Rams 9/C   vs   Forrest Hill Lazio 9/C  
14/06/14 (Sat) 10:30 (SW 09th Hokianga Div RE-GRADED)   Takapuna Torpedoes 9/A   vs   Waitakere City FC Development 9/A  
14/06/14 (Sat) 10:30 (SW 09th Manukau Div RE-GRADED)   Takapuna Rams 9/C   vs   Forrest Hill Lazio 9/C  
14/06/14 (Sat)
(Res KO Cup Quarter Final)
12:30 (NRFL Reserves Knockout CUP & PLATE) Takapuna Reserves M/N1R   def. by   Metro Reserves (NRFL1R)
21/06/14 (Sat) 10:00 (SW 09th Manukau Div RE-GRADED)   Takapuna Rams 9/C   vs   North Shore United Lazio 9/C  
21/06/14 (Sat) 10:00 (SW 10th Harbour B RE-GRADED)   Takapuna Leopards 10/B   vs   Albany United Terrors 10/B  
21/06/14 (Sat) 10:30 (SW 09th Manukau Div RE-GRADED)   Takapuna Rams 9/C   vs   North Shore United Lazio 9/C  
21/06/14 (Sat) 10:30 (SW 10th Harbour B RE-GRADED)   Takapuna Leopards 10/B   vs   Albany United Terrors 10/B  
21/06/14 (Sat) 11:00 (SW 12th Div 2 Championship) 2     Takapuna Power 12/2   def.   East Coast Bays Poore 12/1
21/06/14 (Sat) 13:00 (NFF Men's 2nd Division) Takapuna Gunners M2   def. by   East Coast Bays Ferguson M2
21/06/14 (Sat) 14:45 (NFF/AFF O40s Conference) 5     Takapuna O40/C   def.   Oratia Vintage O40/C
22/06/14 (Sun)
(Fed One KO Cup, R1 (AET. 1-1 FT))
12:00 (NFF Women's Federation One CUP + Plate) 2     Takapuna W1   def.   Glen Eden United W1
28/06/14 (Sat) 10:00 (SW 09th Hokianga Div RE-GRADED)   Takapuna Torpedoes 9/A   vs   Glenfield Rovers Leopards 9/A  
28/06/14 (Sat) 10:30 (SW 09th Hokianga Div RE-GRADED)   Takapuna Torpedoes 9/A   vs   Glenfield Rovers Leopards 9/A  
28/06/14 (Sat) 12:30 (NRFL Men's 1st Division Reserves ) 1     Takapuna Reserves M/N1R   def. by   Western Springs Reserves (NRFL1R)
28/06/14 (Sat) 14:45 (NRFL Men's 1st Division) 1     Takapuna M/N1   def. by   Western Springs (NRFL1)
29/06/14 (Sun) 11:00 (16th Grade Conference) Takapuna 16Conf   def. by   Glenfield Rovers 16Conf
29/06/14 (Sun) 13:00 (NFF Women's 1st Division) 1     Takapuna W1   def.   Glen Eden United W1
05/07/14 (Sat) 13:00 (NFF Men's 3rd Division) Takapuna Rosmini M3   def. by   Waitakere Aarque M3
19/07/14 (Sat) 10:00 (SW 09th Hokianga Div RE-GRADED)   Takapuna Torpedoes 9/A   vs   Glenfield Rovers Leopards 9/A  
19/07/14 (Sat) 10:30 (SW 09th Hokianga Div RE-GRADED)   Takapuna Torpedoes 9/A   vs   Glenfield Rovers Leopards 9/A  
19/07/14 (Sat) 12:30 (NRFL Men's 1st Division Reserves )   Takapuna Reserves M/N1R   vs   Ellerslie Reserves (NRFL1R)  
19/07/14 (Sat) 14:45 (NRFL Men's 1st Division)   Takapuna M/N1   vs   Ellerslie AFC (NRFL1)  
20/07/14 (Sun) 11:00 (16th Grade Conference) 3     Takapuna 16Conf   def.   Waiheke Falcons 16Conf
20/07/14 (Sun) 13:00 (NFF Women's 1st Division) 2     Takapuna W1   vs   Norwest Reserves W1
26/07/14 (Sat) 10:00 (SW 09th Manukau Div RE-GRADED)   Takapuna Rams 9/C   vs   Kristin United Blues 9/C  
26/07/14 (Sat) 10:30 (SW 09th Manukau Div RE-GRADED)   Takapuna Rams 9/C   vs   Kristin United Blues 9/C  
26/07/14 (Sat) 11:00 (SW 10th Harbour B RE-GRADED)   Takapuna Leopards 10/B   vs   East Coast Bays Borton Avengers 10/B  
26/07/14 (Sat) 11:30 (SW 10th Harbour B RE-GRADED)   Takapuna Leopards 10/B   vs   East Coast Bays Borton Avengers 10/B  
26/07/14 (Sat) 13:00 (NFF Men's 3rd Division) 1     Takapuna Rosmini M3   def. by   Albany Young Poles M3 12 
26/07/14 (Sat)
(.)
14:45 (NFF Men's 1st Division) 2     Takapuna Boca Seniors M1   def.   Oratia United M1
02/08/14 (Sat) 10:00 (SW 09th Hokianga Div RE-GRADED)   Takapuna Torpedoes 9/A   vs   Forrest Hill Napoli 9/A  
02/08/14 (Sat) 10:30 (SW 09th Hokianga Div RE-GRADED)   Takapuna Torpedoes 9/A   vs   Forrest Hill Napoli 9/A  
02/08/14 (Sat) 11:00 (SW 10th Harbour B RE-GRADED)   Takapuna Leopards 10/B   vs   North Shore United Monaco 10/B  
02/08/14 (Sat) 11:30 (SW 10th Harbour B RE-GRADED)   Takapuna Leopards 10/B   vs   North Shore United Monaco 10/B  
02/08/14 (Sat) 12:30 (NRFL Men's 1st Division Reserves )   Takapuna Reserves M/N1R   vs   Eastern Suburbs Reserves (NRFL1R)  
02/08/14 (Sat) 14:45 (NRFL Men's 1st Division) 2     Takapuna M/N1   def.   Eastern Suburbs (NRFL1)
03/08/14 (Sun) 11:00 (16th Grade Conference) 4     Takapuna 16Conf   def.   Ellerslie 16Conf
09/08/14 (Sat) 10:00 (SW 09th Manukau Div RE-GRADED)   Takapuna Rams 9/C   vs   Greenhithe Destroyers 9/C  
09/08/14 (Sat) 10:30 (SW 09th Manukau Div RE-GRADED)   Takapuna Rams 9/C   vs   Greenhithe Destroyers 9/C  
09/08/14 (Sat) 11:00 (SW 11th Div 3 Championship ) 1     Takapuna Reid 11/3   def. by   Te Atatu Leopards 11/4
09/08/14 (Sat) 13:00 (NFF Men's 2nd Division) Takapuna Gunners M2   def. by   Glenfield Re-United M2
09/08/14 (Sat)
(League & Mast Legends Cup game)
14:45 (NFF/AFF O40s Conference) 3     Takapuna O40/C   def.   Hibiscus Rovers O40/C
10/08/14 (Sun) 13:00 (NFF Women's 1st Division) 2     Takapuna W1   def.   Norwest Barker W1
16/08/14 (Sat) 10:00 (SW 09th Hokianga Div RE-GRADED)   Takapuna Torpedoes 9/A   vs   Albany United Bullets 9/A  
16/08/14 (Sat) 10:30 (SW 09th Hokianga Div RE-GRADED)   Takapuna Torpedoes 9/A   vs   Albany United Bullets 9/A  
16/08/14 (Sat) 11:00 (SW 10th Harbour B RE-GRADED)   Takapuna Leopards 10/B   vs   Greenhithe Blazers 10/B  
16/08/14 (Sat) 11:30 (SW 10th Harbour B RE-GRADED)   Takapuna Leopards 10/B   vs   Greenhithe Blazers 10/B  
16/08/14 (Sat) 12:30 (NRFL Men's 1st Division Reserves )   Takapuna Reserves M/N1R   vs   Hibiscus Reserves M/N1R  
16/08/14 (Sat) 14:45 (NRFL Men's 1st Division)   Takapuna M/N1   vs   Hibiscus Coast M/N1  
23/08/14 (Sat) 10:00 (SW 09th Manukau Div RE-GRADED)   Takapuna Rams 9/C   vs   Albany United Coatsville Tigers 9/C  
23/08/14 (Sat) 10:30 (SW 09th Manukau Div RE-GRADED)   Takapuna Rams 9/C   vs   Albany United Coatsville Tigers 9/C  
23/08/14 (Sat) 14:45 (HW 17th Division 2 KNOCKOUT) Takapuna Armstrong 17/2   def. by   Birkenhead United 17/2
24/08/14 (Sun) 11:00 (16th Grade Conference) 3     Takapuna 16Conf   def.   Bay Olympic Falcons 16Conf
24/08/14 (Sun)
(Re-scheduled from 27 July)
13:00 (NFF Women's 1st Division) Takapuna W1   vs   Birkenhead United W1
30/08/14 (Sat) 10:00 (SW 09th Hokianga Div RE-GRADED)   Takapuna Torpedoes 9/A   vs   Waitakere City FC Development 9/A  
30/08/14 (Sat) 10:00 (SW 09th Manukau Div RE-GRADED)   Takapuna Rams 9/C   vs   Hibiscus Coast Smeltz 9/C  
30/08/14 (Sat) 10:30 (SW 09th Hokianga Div RE-GRADED)   Takapuna Torpedoes 9/A   vs   Waitakere City FC Development 9/A  
30/08/14 (Sat) 10:30 (SW 09th Manukau Div RE-GRADED)   Takapuna Rams 9/C   vs   Hibiscus Coast Smeltz 9/C  
30/08/14 (Sat) 11:00 (SW 10th Harbour B RE-GRADED)   Takapuna Leopards 10/B   vs   Kristin United Red Devils 10/B  
30/08/14 (Sat) 11:30 (SW 10th Harbour B RE-GRADED)   Takapuna Leopards 10/B   vs   Kristin United Red Devils 10/B  
30/08/14 (Sat) 12:30 (NRFL Men's 1st Division Reserves ) 5     Takapuna Reserves M/N1R   def.   Manurewa Reserves (NRFL1R)
30/08/14 (Sat) 14:45 (NRFL Men's 1st Division) 1     Takapuna M/N1   vs   Manurewa AFC (NRFL1)
31/08/14 (Sun) 11:00 (16th Grade Conference) 1     Birkenhead United 16Conf   def. by   Takapuna 16Conf
06/09/14 (Sat)
(Re-scheduled from 12 July)
12:30 (NRFL Men's 1st Division Reserves )   Takapuna Reserves M/N1R   vs   Papatoetoe Reserves (NRFL1R)  
06/09/14 (Sat)
(Re-scheduled from 12 July)
14:45 (NRFL Men's 1st Division)   Takapuna M/N1   vs   Papatoetoe AFC (NRFL1)  

Northern Football Federation

NZ Football News