Three Kings Reserve 1

Venue Address:
Grahame Breed Drive
Three Kings
View Venue in Google Maps

Season Fixture for Venue

DATE TIME Competition Name   HOME TEAM   AWAY TEAM  
03/05/14 (Sat) 10:00 (Grading 12th Grade Division 1 Town) 1     Three Kings Utd 12/1B Cherrie   def. by   Eastern Suburbs 12/1A Yellow
03/05/14 (Sat) 10:00 (Grading 12th Grade Division 3 North City) 5     Three Kings Utd 12/3N Guttenbeil   def.   Eastern Suburbs 12/4NA Glover
03/05/14 (Sat) 11:00 (Grading 12th Grade Division 3 North Town) 1     Three Kings Utd 12/4NA Teal   def. by   Metro FC 12/3N Fire
03/05/14 (Sat) 11:00 (Grading Girls 13th Grade Division 2 Town) 3     Three Kings Utd G13/3 Reddy   vs   Western Springs G13/2 Hawks
03/05/14 (Sat) 13:00 (Grading 15th Grade Division 2 North) 2     Three Kings Utd 15/3 Aslam   def. by   South Auckland Rangers 15/2 Tigers
03/05/14 (Sat) 14:45 (19th Grade Saturday Group 1) 1     Three Kings Utd 19/2 Paine   def. by   Bucklands Beach AFC 19/2 Rangers
10/05/14 (Sat) 10:00 (Grading 12th Grade Division 2 North) 4     Three Kings Utd 12/1B Randell   def.   Eastern Suburbs 12/3N Green
10/05/14 (Sat) 10:00 (Grading 12th Grade Division 4 North) 4     Three Kings Utd 12/4NB Ragulan   def.   Bay Olympic 12/4NB Ranges
10/05/14 (Sat) 11:00 (Grading 12th Grade Division 3 North City) 6     Three Kings Utd 12/3N Roberts   def.   Lynn-Avon 12/4NA Hawks
10/05/14 (Sat) 11:00 (Grading 12th Grade Division 3 North Town) 2     Three Kings Utd 12/3N Rikkerink   def.   Eastern Suburbs 12/3N Madills
10/05/14 (Sat) 12:00 (Grading Girls 13th Grade Division 2 City) 7     Three Kings Utd G13/1B Easton   def.   Bucklands Beach AFC G13/3 PICTON
10/05/14 (Sat) 13:00 (Grading 17th Grade Division 3) 1     Three Kings Utd 17/4 Silver   def. by   Ellerslie AFC 17/4 Black
17/05/14 (Sat) 10:00 (Grading 12th Grade Division 1 Town) Three Kings Utd 12/1B Cherrie   vs   Bay Olympic 12/2N Everests
17/05/14 (Sat) 10:00 (Grading 12th Grade Premier Town) Three Kings Utd 12P Teal   def. by   Ellerslie AFC 12P Red
17/05/14 (Sat) 11:00 (Grading 12th Grade Division 3 North City) 1     Three Kings Utd 12/3N Guttenbeil   vs   Waiheke Utd AFC 12/2N Panthers
17/05/14 (Sat) 11:00 (Grading 12th Grade Division 3 North Town) Three Kings Utd 12/4NA Teal   vs   Central Utd 12/4NA SPC Armstead
17/05/14 (Sat) 12:00 (Grading 13th Grade Division 4) 4     Three Kings Utd 13/4 Kay   def.   Central Utd 13/4 SPC Geaney
17/05/14 (Sat) 13:00 (Grading 14th Grade Division 3 City) 2     Three Kings Utd 14/4 Blue   def.   Drury United Football Club 14/4 Leopards
24/05/14 (Sat) 10:00 (Grading 12th Grade Division 2 North) 4     Three Kings Utd 12/1B Randell   def.   Fencibles Utd 12/2N Rangers
24/05/14 (Sat) 10:00 (Grading 12th Grade Division 4 North) 4     Three Kings Utd 12/4NB Ragulan   def.   Central Utd 12/4NB SPC Galbraith
24/05/14 (Sat) 11:00 (Grading 12th Grade Division 3 North City) 4     Three Kings Utd 12/3N Roberts   def.   Three Kings Utd 12/3N Guttenbeil
24/05/14 (Sat) 11:00 (Grading 12th Grade Division 3 North Town) 9     Three Kings Utd 12/3N Rikkerink   def.   Three Kings Utd 12/4NA Teal
24/05/14 (Sat) 12:00 (Grading Girls 13th Grade Division 2 City) 2     Three Kings Utd G13/1B Easton   def.   Norwest Utd G13/3 Newcastle
24/05/14 (Sat) 12:00 (Grading Girls 13th Grade Division 2 Town) 2     Three Kings Utd G13/3 Reddy   vs   Ellerslie AFC G13/3 Gold
24/05/14 (Sat) 13:00 (Grading 14th Grade Division 2) 1     Three Kings Utd 14/2 Teal   def. by   Manurewa AFC 14/1 Force
31/05/14 (Sat) 10:00 (Grading 12th Grade Division 1 Town) Three Kings Utd 12/1B Cherrie   def. by   Manurewa AFC 12/1B Bullets
31/05/14 (Sat) 10:00 (Grading 12th Grade Division 3 North City) 3     Three Kings Utd 12/3N Guttenbeil   def. by   Western Springs 12/2N Manchester Utd
31/05/14 (Sat) 11:00 (Grading 12th Grade Division 3 North Town) 2     Three Kings Utd 12/4NA Teal   def. by   Western Springs 12/4NA West Ham
31/05/14 (Sat) 11:00 (Grading 12th Grade Premier Town) 2     Three Kings Utd 12P Teal   def. by   Bucklands Beach AFC 12P GUNNERS
07/06/14 (Sat) 12:00 (Championship Girls 13th Grade Division 3) 3     Three Kings Utd G13/3 Reddy   def.   Fencibles Utd G13/3 Jellybeans
07/06/14 (Sat) 12:00 (Championship Girls 13th Grade Premier) 1     Three Kings Utd G13P Tse   def. by   Central Utd G13P Herons
07/06/14 (Sat) 13:00 (Championship 17th Grade Division 4) 2     Three Kings Utd 17/4 Silver   def. by   Ellerslie AFC 17/4 Black
08/06/14 (Sun) 11:00 (AFF Womens Division 3) 2     Central Utd W3   def.   Onehunga Mangere Utd W3 Brown Sugaz
14/06/14 (Sat) 09:00 (Championship 12th Grade Division 4 North B) 6     Three Kings Utd 12/4NB Ragulan   def.   Bucklands Beach AFC 12/4NB YOUNG
14/06/14 (Sat) 10:00 (Championship 12th Grade Division 1B) 5     Three Kings Utd 12/1B Cherrie   def.   Fencibles Utd 12/1B Barcelona
14/06/14 (Sat) 10:00 (Championship 12th Grade Premier) 1     Three Kings Utd 12P Teal   def. by   Bucklands Beach AFC 12P GUNNERS
14/06/14 (Sat) 11:00 (Championship 12th Grade Division 3 North) 4     Three Kings Utd 12/3N Roberts   def.   Western Springs 12/3N Everton
14/06/14 (Sat) 11:00 (Championship 12th Grade Division 4 North A) 3     Three Kings Utd 12/4NA Teal   def.   Eastern Suburbs 12/4NA Glover
21/06/14 (Sat) 10:00 (Championship 12th Grade Division 1B) 3     Three Kings Utd 12/1B Randell   def.   Ellerslie AFC 12/1B Black
21/06/14 (Sat) 10:00 (Championship 12th Grade Division 3 North) 3     Three Kings Utd 12/3N Guttenbeil   def.   Three Kings Utd 12/3N Roberts
21/06/14 (Sat) 11:00 (Championship 12th Grade Division 3 North) 2     Three Kings Utd 12/3N Rikkerink   def.   Bucklands Beach AFC 12/3N SMITH
21/06/14 (Sat) 12:00 (Championship Girls 13th Grade Division 3) Three Kings Utd G13/3 Reddy   def. by   Bucklands Beach AFC G13/3 PICTON
21/06/14 (Sat) 13:00 (AFF/NFF 19th Grade Saturday Division 1) 2     Three Kings Utd 19/1 Banbury   def.   Glenfield Rovers 19/1
21/06/14 (Sat) 14:45 (AFF/NFF 19th Grade Saturday Division 2) 1     Three Kings Utd 19/2 Paine   vs   Te Atatu 19/2 Knights
28/06/14 (Sat) 11:00 (Championship 12th Grade Division 3 North) Three Kings Utd 12/3N Roberts   def. by   Onehunga Sports 12/3N Man United
28/06/14 (Sat) 11:00 (Championship 12th Grade Division 4 North B) 1     Three Kings Utd 12/4NB Ragulan   def. by   Eastern Suburbs 12/4NB Crossfields
28/06/14 (Sat) 12:00 (Championship Girls 13th Grade Division 3) Three Kings Utd G13/3 Reddy   vs   Ellerslie AFC G13/3 Gold
28/06/14 (Sat) 13:00 (Championship 14th Grade Division 2) 3     Three Kings Utd 14/2 Teal   def.   Western Springs 14/2 Galaxy
28/06/14 (Sat) 14:45 (AFF/NFF 19th Grade Saturday Division 2) 4     Three Kings Utd 19/2 Paine   def. by   South Auckland Rangers AFC 19/2
19/07/14 (Sat) 10:00 (Championship 12th Grade Division 1B) 1     Three Kings Utd 12/1B Randell   def. by   Fencibles Utd 12/1B Barcelona
19/07/14 (Sat) 10:00 (Championship 12th Grade Division 4 North B) 4     Three Kings Utd 12/4NB Ragulan   def.   Bay Olympic 12/4NB Ranges
19/07/14 (Sat) 11:00 (Championship 12th Grade Division 3 North) 3     Three Kings Utd 12/3N Rikkerink   def.   Western Springs 12/3N Everton
19/07/14 (Sat) 12:00 (Championship Girls 13th Grade Division 1 B) 1     Three Kings Utd G13/1B Easton   vs   Forrest Hill Milford G13/1B Footy Stars
26/07/14 (Sat) 10:00 (Championship 12th Grade Division 1B) Three Kings Utd 12/1B Cherrie   vs   Manukau City AFC 12/1B
26/07/14 (Sat) 10:00 (Championship 12th Grade Division 3 North) 2     Three Kings Utd 12/3N Guttenbeil   def.   Three Kings Utd 12/3N Rikkerink
26/07/14 (Sat) 11:00 (Championship 12th Grade Division 3 North) 1     Three Kings Utd 12/3N Roberts   def. by   Western Springs 12/3N Rangers
26/07/14 (Sat) 11:00 (Championship 12th Grade Division 4 North A) 6     Three Kings Utd 12/4NA Teal   def.   Lynn-Avon 12/4NA Hawks
26/07/14 (Sat) 12:00 (Championship Girls 13th Grade Division 3) 2     Three Kings Utd G13/3 Reddy   def. by   Manurewa AFC G13/3 Gold
02/08/14 (Sat) 10:00 (Championship 12th Grade Division 1B)   Three Kings Utd 12/1B Randell   vs   Eastern Suburbs 12/1B Black  
02/08/14 (Sat) 10:00 (Championship 12th Grade Division 4 North B)   Three Kings Utd 12/4NB Ragulan   vs   Fencibles Utd 12/4NB Eugene  
02/08/14 (Sat) 11:00 (Championship 12th Grade Division 3 North)   Three Kings Utd 12/3N Rikkerink   vs   Onehunga Sports 12/3N Man United  
02/08/14 (Sat) 12:00 (Championship Girls 13th Grade Division 1 B)   Three Kings Utd G13/1B Easton   vs   Clevedon FC G13/1B Crystals  
02/08/14 (Sat) 13:00 (Championship 17th Grade Division 4)   Three Kings Utd 17/4 Silver   vs   Waiuku AFC 17/4 Blue  
02/08/14 (Sat) 14:45 (AFF/NFF 19th Grade Knockout)   Three Kings Utd 19/2 Paine   vs   Glenfield Rovers 19/1  
09/08/14 (Sat) 10:00 (Championship 12th Grade Division 1B)   Three Kings Utd 12/1B Cherrie   vs   Manurewa AFC 12/1B Bullets  
09/08/14 (Sat) 10:00 (Championship 12th Grade Premier)   Three Kings Utd 12P Teal   vs   Onehunga Sports 12P Matchan  
09/08/14 (Sat) 11:00 (Championship 12th Grade Division 3 North)   Three Kings Utd 12/3N Roberts   vs   Eastern Suburbs 12/3N Madills  
09/08/14 (Sat) 11:00 (Championship 12th Grade Division 4 North A)   Three Kings Utd 12/4NA Teal   vs   Western Springs 12/4NA West Ham  
09/08/14 (Sat) 12:00 (Championship Girls 13th Grade Division 1 B)   Three Kings Utd G13/1B Easton   vs   Western Springs G13/1B Falcons  
09/08/14 (Sat) 13:00 (Championship 14th Grade Division 2)   Three Kings Utd 14/2 Teal   vs   Three Kings Utd 14/2 Morgan  
16/08/14 (Sat) 10:00 (Championship 12th Grade Division 1B)   Three Kings Utd 12/1B Randell   vs   Three Kings Utd 12/1B Cherrie  
16/08/14 (Sat) 10:00 (Championship 12th Grade Division 3 North)   Three Kings Utd 12/3N Guttenbeil   vs   Onehunga Sports 12/3N Man United  
16/08/14 (Sat) 11:00 (Championship 12th Grade Division 3 North)   Three Kings Utd 12/3N Rikkerink   vs   Three Kings Utd 12/3N Roberts  
16/08/14 (Sat) 12:00 (Championship Girls 13th Grade Division 3)   Three Kings Utd G13/3 Reddy   vs   Norwest Utd G13/3 Newcastle  
23/08/14 (Sat)
(Rescheduled from 5/7/2014)
10:00 (Championship 12th Grade Division 1B)   Three Kings Utd 12/1B Randell   vs   Papatoetoe AFC 12/1B Lightning  
23/08/14 (Sat)
(Rescheduled from 5/7/2014)
10:00 (Championship 12th Grade Division 3 North)   Three Kings Utd 12/3N Guttenbeil   vs   Bucklands Beach AFC 12/3N SMITH  
23/08/14 (Sat)
(Rescheduled from 5/7/2014)
11:00 (Championship 12th Grade Division 3 North)   Three Kings Utd 12/3N Rikkerink   vs   Metro FC 12/3N Fire  
23/08/14 (Sat)
(Rescheduled from 5/7/2014)
11:00 (Championship 12th Grade Division 4 North A)   Three Kings Utd 12/4NA Teal   vs   Central Utd 12/4NA SPC Hailemariam  

What's hot in Auckland Football?

NZ Football News