GIPPSLAND POWER REPRESENTATIVE HONOURS

2008 UNDER 16 AFL NATIONAL CHAMPIONSHIPS VIC. COUNTRY
Nicholas Heyne(Orbost), John Butcher (Maffra), Koby Stevens (Luccknow), Edward Carr (Maffra) and Jarryd Blair (Wonthaggi)

GIPPSLAND POWER FOOTBALL CLUB
REPRESENTATIVE FOOTBALL

1993 UNDER 17 TEAL CUP CHAMPIONSHIPS REPRESENTATIVES
Justin Schaeche (Mirboo North) Steven Crisp (Lindenow)
Jason MacFarlane (Morwell) Craig Biddescombe (Traralgon)

1994 TEAL CUP CHAMPIONSHIPS REPRESENATATIVES
Robert McMahon ( Moe) Justin Schaeche (Mirboo North)

UNDER 18 1994 COMBINED COUNTRY TEAM
Jason MacFarlane (Morwell) Tim Elliott (Lucknow) Anthony Ljubic (Yarram) Brett Murray ( Tooradin) Steven Crisp ( Lindenow)

1994 UNDER 15 VICTORIAN SCHOOLBOYS (STATE)
Robert Railton ( Wonthaggi) Hayden Smart (Warragul)

1994 UNDER 15 VICTORIAN SCHOOLBOYS (COUNTRY)
William Harris (Sale) Troy Makepeace (Churchill)

1995 UNDER 18 VSFL COUNTRY v METRO
Robert Railton (Wonthaggi) Matthew Forys (Moe)
1995 UNDER 17 COMMONWEALTH BANK CUP
Mark Bradley (Wonthaggi Rovers) Nigel Sellings ( Maffra) Brent Mounsey ( Warragul)

1995 UNDER 15 VCFL STATE SCHOOLBOYS
Adrian Cox ( Churchill) Daniel Vandenham (Morwell) Ruebin Jogis( Newborough)

1996 VCFL UNDER 18 STATE AFL AUSTRALIAN CHAMPIONSHIPS
Nigel Sellings ( Maffra)

1996 VCFL UNDER 16 AFL AUSTRALIAN CHAMPIONSHIPS
Adrain Cox (Churchill) Daniel Vandenham ( Morwell) Brent Cowell (Bairnsdale) Peter Wilson (Moe)

1997 UNDER 18 VFL COUNTRY STATE AFL AUSTRALIAN CHAMPIONSHIPS
Troy Makepeace (Churchill) Lee Anderson (Maffra) Callum Chambers (Lucknow)

1997 VCFL UNDER 16 STATE AFL CHAMPIONSHIPS
Peter Wilson (Moe) Scott Jungwirth (Warragul) Leigh Sheehan (Warragul)

1998 UNDER 18 VFL COUNTRY STATE AFL AUSTRALIAN CHAMPIONSHIPS
Damien Adkins (Leongatha) Stephen Hazelman (Traralgon) Don Webb ( Warragul) David Robbins (Maffra) Adran Cox ( Heyfield)David Wojinski (Heyfield)

1998 VFL UNDER 16 STATE AFL CHAMPIONSHIPS
Leigh Brown (Heyfield)

1999 UNDER 18 VFL COUNTRY STATE AFL NATIONAL
CHAMPIONSHIPS
Stephen Hazelman ( Traralgon) Leigh Brown (Heyfield) Dylan McLaren (Sale) Joel Brayshaw (Sale)

1999 VCFL UNDER 16 STATE AFL NATIONAL: CHAMPIONSHIPS
Josh Jennings (Traralgon) Jacob Schuback (Sale) Rodney Love (Sale) Steven West (Drouin)

1999 UNDER 16 ALL AUSTRALIAN
Josh Jennings (Traralgon)

1999 VCFL STATE UNDER 15 SCHOOLBOYS
Rod Peatey (Moe)

2000 UNDER 18 VFL COUNTRY STATE AFL NATIONAL CHAMPIONSHIPS
Andrew Dooley (Orbost) Shane Birss (Sale) Dylan McLaren (Sale)Luke Ablett ( Drouin) Sam Dawes (Sale) Jacob Schuback (Sale)

2000 VCFL UNDER 16 STATE AFL NATIONAL CHAMPIONSHIPS
Rod Peatey (Moe) Kurt Gowers (Leongatha)

2000 VCFL STATE UNDER 15 SCHOOLBOYS
Nick Humphrey (Warragul) Damien Carmody (Drouin) Brendon Goddard (Traralgon) Andrew McQualter (Traralgon)

2000 UNDER 15 SCHOOLBOYS ALL AUSTRALIAN
Brendon Goddard

2001 UNDER 18 VFL COUNTRY STATE AFL NATIONAL CHAMPIONSHIPS
Travis Ronaldson (Yarram) Jacob Fraser (Drouin) Jacob Schuback (Sale) Ross Glover (Drouin) Josh Jennings (Traralgon)
2001 VCFL UNDER 16 STATE AFL NATIONAL CHAMPIONSHIPS
Sam Pleming (Maffra) Brendon Goddard (Traralgon) Damian Carmody (Drouin) Lee Renton (Traralgon) Robert Franklin(Traralgon)

2001 VCFL STATE UNDER 15 SCHOOLBOYS
Jake Mabilia (Kilcunda Bass) Albert Russell (Dalyston) Brad Caldwell (Traralgon) Andrew McQualter (Traralgon) Michael Burge (Traralgon) Cameron Streeter (Bairnsdale) Stephen Gosling(Traralgon)

2001 UNDER 16 ALL AUSTRALIAN
Brendon Goddard (Traralgon)

2001 UNDER 15 SCHOOLBOYS ALL AUSTRALIAN
Andrew McQualter (Traralgon)

2002 VCFL UNDER 16 STATE AFL NATIONAL CHAMPIONSHIPS
Andrew McQualter (Traralgon) Dean Polo (Wy Yung) Stephen Gosling (Traralgon) Brad Caldwell (Traralgon) Chris Thompson (Traralgon) Taylor Collins (Sale)

2002 UNDER 18 VFL COUNTRY STATE AFL NATIONAL CHAMPIONSHIPS
Jason Winderlich (Thorpdale) Brendon Goddard (Traralgon) Matt Ferguson (Heyfield)

2002 UNDER 18 NATIONAL CHAMPIONSHIPS ALL AUSTRALIAN
Brendon Goddard (Traralgon) Matt Ferguson (Heyfield)

2002 VCFL STATE UNDER 15 SCHOOLBOYS
Steve O'Bryan (Kilcunda Bass) Brett Dore (Nar Nar Goon)

2003 UNDER 18 AFL NATIONAL CHAMPIONSHIPS VIC COUNTRY
Robert Frankland, Ryan Murphy & Andrew McQualter (Traralgon) Clint Proctor (Drouin) Sam Pleming (Maffra)

2003 UNDER 16 AFL NATIONAL CHAMPIONSHIPS VIC COUNTRY
Tom Dowd & Jarrad Roughead (Leongatha) Chris Dunne & Dale Thomas (Drouin) Bernard Jones (Warragul) Steven O'Bryan (Kilcunda Bass)

2003 UNDER 15 STATE SCHOOLBOYS VIC. COUNTRY
Xavier Ellis (Lakes Entrance) Robert Eddy (Stony Creek) Ricky Delphine (Pakenham) Tim Smith (Nyora) David Comden (Moe) Jeff Ryan (Morwell)

2004 UNDER 18 NATIONAL CHAMPIONSHIPS VIC COUNTRY
Steven Foster (Churchill) Kris Pendlebury (Sale) Stephen Henshaw (Wy Yung)
Dean Polo (Wy Yung) Andrew McQualter (Traralgon) Jarryd Roughead (Leongatha)

2004 UNDER 16 NATIONAL CHAMPIONSHIPS VIC COUNTRY
Pat McNulty (Morwell) Tom Johnson (Ellinbank) Lachlan Hansen (Nar Nar Goon) Nigel Benn (Nar Nar Goon) Xavier Ellis (Lakes Entrance) Ricky Delphine (Pakenham) Robert Eddy (Stony Creek)

2004 U15 STATE SCHOOLBOYS VIC COUNTRY

2005 UNDER 18 NATIONAL CHAMPIONSHIPS VIC COUNTRY
Xavier Ellis (Lakes Entrance) Ben Fraser (Kilcunda/Bass) Trent West (Wonthaggi), Lachlan Hansen (Nar Nar Goon) Steven O'Bryan (Kilcunda/Bass) Jay Neagle (Traralgon) Chris Dunne (Drouin) Scott Pendlebury (Sale) Tom Dowd (Leongatha) Dale Thomas (Drouin) Robert Eddy (Stony Creek)

2005 UNDER 16 NATIONAL CHAMPIONSHIPS
Andrew Oldmeadow (Nar Nar Goon) Jackson Hall (Traralgon) Robert Michaelidies (Morwell) Tristan Francis (Korumburra/Bena) Brenton Sheehan (Warragul) James Blaser ( Trafalgar)

2005 UNDER 15 STATE SCHOOLBOYS VIC COUNTRY
Nick Heyne (Orbost) and Jamie Robinson (Phillip Island)

2006 UNDER 18 AFL NATIONAL CHAMPIONSHIPS VIC COUNTRY
Jeff Ryan (Morwell), Ricky Delphine (Pakenham), Robert Eddy (Stoney Creek), Ben Ross (Bunyip), Jaymie Youle (Phillip Island), and Lachlan Hansen (Nar Nar Goon).

2006 UNDER 16 AFL NATIONAL CHAMPIONSHIPS
Jarrod Raun (Traralgon), Tom Crosby (Hill End), Jarryd Risol (Newborough), Darren White (Traralgon), Brendon Rathnow (Maffra), and Nick Heyne (Orbost).

2006 UNDER 15 STATE SCHOOLBOYS VIC COUNTRY
John Butcher (Maffra)

2007 UNDER 18 AFL NATIONAL CHAMPIONSHIPS VIC COUNTRY
Nick Heyne (Orbost), Jackson Hall (Traralgon), Haelen Kay (DWWWW), James Blaser (Trafalgar), Robert Michaelides (Morwell) and Dan McKenna (Traralgon). 

2007 UNDER 16 AFL NATIONAL CHAMPIONSHIPS VIC. COUNTRY
Nathan Vardy (DWWWW), Koby Stevens (Lucknow), Jack Carson (KooWeeRup), and Michael Ross (Bunyip)

2007 UNDER 15 STATE SCHOOLBOYS VIC COUNTRY
Tom Young (Maffra) and Tim Northe (Traralgon)

2008 UNDER 18 AFL NATIONAL CHAMPIONSHIPS VIC. COUNTRY
Nicholas Heyne(Orbost), John Butcher (Maffra), Koby Stevens (Luccknow), Edward Carr (Maffra) and Jarryd Blair (Wonthaggi)

2008 UNDER 16 AFL NATIONAL CHAMPIONSHIPS VIC. COUNTRY
Dyson Heppell (Leongatha), Tim Northe (Traralgon), Shaun Marusic (KooWeeRup) and Brayden Salton (Drouin)

2009 UNDER 18 AFL NATIONAL CHAMPIONSHIPS VIC. COUNTRY
Edward Carr (Maffra), Koby Stevens (Lucknow), Nathan Vardy (DWWWW), John Butcher (Maffra) aand Jack Weston (Foster)

2009 UNDER 16 AFL NATIONAL CHAMPIONSHIPS VIC. COUNTRY
Haydn Hector (Traralgon), Simon Deery (Bairnsdale), Tomas Bugg (Beaconsfield), Damian Hector (Traralgon), Jordan Staley (Foster)

2010 UNDER 18 AFL NATIONAL CHAMPIONSHIPS VIC. COUNTRY
Haydn Hector (Traralgon), Dyson Heppell (Leongatha), Tomas Bugg (Beaconsfield), Jed Lamb (Yarram) and Tim Northe (Traralgon)

2010 UNDER 16 AFL NATIONAL CHAMPIONSHIPS VIC. COUNTRY
Tim Membrey (Traralgon), Dylan Weir (Churchill), Kaine Allen (Maffra), Tom Muir (Neerim South), Josh Cashman (Sale), Shannen Lange (Sale) and Riley Hall (Orbost)

2011 UNDER 18 AFL NATIONAL CHAMPIONSHIPS VIC. COUNTRY
Jordan Staley (Foster), Clay Smith (Lucknow), Sam Docherty (Phillip Island), Shaun Wyatt (Lucknow), Josh Tynan (Garfield), Shaun Marusic (KooWee Rup), Damian Hector (Traralgon), Haydn Hector (Traralgon) and Simon Deery (Bairnsdale)

2011 UNDER 16 AFL NATIONAL CHAMPIONSHIPS VIC. COUNTRY
Alex Carr (Maffra), Jack Leslie (Sale), Jake Thomas (Sale) and Aaron Heppell

2012 UNDER 18 AFL NATIONAL CHAMPIONSHIPS VIC. COUNTRY
Jack Leslie (Sale), Tim Membrey (Traralgon), Nicholas Graham (Traralgon), Ben Kearns (Churchill), Josh Scott (Lakes Entrance), William Hams (Sale), Riley Hall (Bairnsdale) and Anthony Tipungwuti (Drouin)

2012 UNDER 16 AFL NATIONAL CHAMPIONSHIPS VIC. COUNTRY
Ashley DiCerio (Traralgon), Lukas Webb (Lakes Entrance), Jordan Cunico (Traralgon), Bohdi Walker (Sale) and Christian Buykx-Smith




Comments

Comment Guidelines: The SportingPulse Network is made up of players, families and passionate sports followers like you who have a strong opinion about sport. That's great - we want you to have your say and share your thoughts with the world. However, we have a few rules that you must follow to keep it fun for all. Please don't be rude, abusive, swear or vilify others. Apart from some pretty serious sport sanctions, we also can ban you and report you if things get out of hand. So play fair and have fun, and thanks for your contribution.